Nowy prezes PGE: Henryk Baranowski poważnym kandydatem

Nieoficjalnie mówi się, że nowym prezesem PGE może zostać Henryk Baranowski, obecny wiceminister skarbu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy prezes PGE: Henryk Baranowski poważnym kandydatem

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/PAP

wnp.pl

3 mar 2016 16:50


- Nazwisko, które pojawia się na rynku, czyli Henryk Baranowski, jest absolutnie poważną kandydaturą na stanowisko prezesa PGE - powiedział Dawid Jackiewicz, minister skarbu państwa.

Według nieoficjalnych informacji, Henryk Baranowski miałby zostać prezesem PGE w chwili przekazywania kompetencji z Ministerstwa Skarbu do tworzonego Ministerstwa Energii.

Baranowski urodził się 1 maja 1966 w Poznaniu. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, wydziału elektrycznego o specjalizacji elektroenergetyka.

Ukończył również studia podyplomowe z zarządzania finansami przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej, zarządzania przedsiębiorstwami elektroenergetycznymi w warunkach rynku energii na Politechnice Warszawskiej oraz Executive MBA, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, HEC School of Management, London Business School and Norwegian School of Economics and Business Administration.

W latach 1990-2001 był związany ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), gdzie doszedł do stanowiska dyrektora pionu telekomunikacji i informatyki. Od 2001 do 2006 r. był prezesem Polskich Sieci Elektroenergetyczne-Info, a następnie – do 2008 r. wiceprezesem spółki PGE Polska Grupa Energetyczna. Współpracował z polskimi i zagranicznymi firmami związanymi z sektorem energetycznym. Był również członkiem zarządu i dyrektorem centrum analiz Portalu Organizacji Pozarządowych NGO. Od 2013 r. pracował jako dyrektor w Alstom Power Polska.

Więcej czytaj tutaj.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.