Nowy prezes Lotosu: Kto stanie na czele spółki?

• Najprawdopodobniej w piątek (13 maja) poznamy nazwisko nowego prezesa grupy Lotos oraz trzech członków zarządu gdańskiego koncernu.
• Według nieoficjalnych informacji największe szanse na objęcie tego stanowiska ma Robert Pietryszyn, przewodniczący rady nadzorczej Lotosu, czasowo pełniący obowiązki prezesa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy prezes Lotosu: Kto stanie na czele spółki?

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

12 maj 2016 11:27


Zgodnie z ogłoszeniem rady nadzorczej Lotosu, dotyczącym wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska prezesa oraz wiceprezesów ds. operacyjnych, strategii i rozwoju oraz korporacyjnych, rozmowy z kandydatami na te stanowiska mają się zakończyć w piątek 13 maja. Wiele wskazuje na to, że nazwiska wybranych kandydatów ogłoszone zostaną jeszcze tego samego dnia lub najpóźniej w poniedziałek (16 maja).

Grupa Lotos nie informowała, ilu kandydatów do pracy w zarządzie koncernu zgłosiło się do konkursu, ale nieoficjalnie wiadomo, że było ich sporo. Mówi się nawet o około 60 kandydaturach na wszystkie cztery stanowiska.

Na giełdzie nazwisk wśród osób, które mają największą szansę na zastąpienie na stanowisku prezesa Lotosu długoletniego szefa tej spółki Pawła Olechnowicza, najczęściej wymienia się Roberta Pietryszyna, przewodniczącego rady nadzorczej koncernu, od 13 kwietnia 2016 roku delegowanego do czasowego wykonywania obowiązków prezesa.

Czytaj też: Błyskotliwa kariera Pietryszyna. 37-latek na czele Lotosu

Według lokalnych mediów szansę na zwycięstwo w postępowaniu na prezesa Lotosu ma także m.in. Przemysław Marchlewicz, radny sejmiku pomorskiego z ramienia PiS, były prezes portu w Gdyni, o którym mówiło się, że był także przymierzany do zarządu Energi.

Więcej czytaj na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.