×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nowy model rekrutacji robi karierę. Tak będzie wyglądać przyszłość

  • Justyna Koc
    jk
  • 6 gru 2021 13:27

Od marca 2020 roku zaledwie 7 proc. rekrutacji odbyło się wyłącznie stacjonarnie. Przed pandemią odsetek ten był znacznie wyższy - prawie 60 proc. Polaków nie uczestniczyło w rekrutacjach przeprowadzanych online.

Nowy model rekrutacji robi karierę. Tak będzie wyglądać przyszłość
Ponad połowa Polaków ubiegających się o pracę brała już udział w rekrutacji zdalnej (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Możliwość rekrutacji zdalnej zachęca aż blisko 80 proc. badanych do aplikacji na daną ofertę, o ile spełnia ona inne ważne dla nich kryteria - wynika z badania ClickMeeting.
  • Ponadto ok. 60 proc. Polaków zgadza się ze stwierdzeniem, iż możliwość rekrutacji online zwiększa liczbę procesów rekrutacyjnych, w których kandydaci są skłonni brać udział.
  • Warto jednak dodać, że najbardziej preferowaną formą rekrutacji - taką, w której badani chcieliby wziąć udział w przyszłości - jest hybryda, czyli w pierwszym etapie spotkanie online, a następnie stacjonarnie (39 proc.).

Badanie ClickMeeting, polskiej platformy do webinarów i wideokonferencji oraz edukacji zdalnej pokazało, że w ostatnim czasie Polacy poszukiwali nowych wyzwań zawodowych. Wynika z niego bowiem, że od marca 2020 niemal 60 proc. Polaków uczestniczyło w procesach rekrutacji.

Ponad połowa ubiegających się o pracę, brała już udział w rekrutacji całkowicie zdalnie, a jedna trzecia w trybie hybrydowym - zarówno online, jak i stacjonarnie. Tylko 7 proc. badanych wzięło udział w rekrutacjach, które odbyły się wyłącznie na żywo, a 4 proc. przyznało, iż miało w tej materii różne doświadczenia - w zależności od firmy.

Czytaj też: Rozmowa kwalifikacyjna przez internet. Zobacz, jak się przygotować

Z kolei zapytani o to, czy przed pandemią zdarzało im się brać udział w e-rekrutacjach, prawie 60 proc. odpowiedziało przecząco, twierdząco zaś - 38 proc.

Źródło: ClickMeeting
Źródło: ClickMeeting

Rekrutacja online

ClickMeeting postanowił także sprawdzić, czy rekrutacja online jest jednym z czynników, które są istotne dla Polaków biorących udział w procesach rekrutacyjnych i zapytał o doświadczenia z nimi związane. Jak się okazało, możliwość rekrutacji zdalnej zachęca aż blisko 80 proc. badanych do aplikacji na daną ofertę, o ile spełnia ona inne ważne dla nich kryteria. Nie jest to istotny czynnik jedynie dla 10 proc. ankietowanych, a 12 proc. z nich nie była w stanie stwierdzić, czy ma on wpływ na ich decyzję dotyczącą aplikacji na daną ofertę.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowy model rekrutacji robi karierę. Tak będzie wyglądać przyszłość

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA