PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nowosolskie firmy łączą siły w poszukiwaniu pracowników

  • Autor: PAP/JS
  • 6 kwi 2017 14:35

Rozwój gospodarczy Nowej Soli (Lubuskie) sprawił, że w mieście i powiecie zaczyna brakować rąk do pracy.

Nowosolskie firmy łączą siły w poszukiwaniu pracowników
Przyczyną inicjatywy jest dynamiczny rozwój lokalnego rynku pracy spowodowany lokowaniem w Nowej Soli nowych inwestycji (Fot. Wikipedia.pl)
REKLAMA

• Kilka firm wraz Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej połączyło siły, czego efektem jest projekt skierowany do m.in. Polaków mieszkających poza granicami kraju.

• Kampania społeczna ma promować miasto jako dobre miejsce do pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• W akcję zaangażowało się kilku lokalnych pracodawców pod skrzydłami Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, którzy zorganizowali projekt "Nowa Praca".

"Akcja wykorzystuje nowoczesne narzędzia komunikacyjne, m.in. facebook, instagram i youtube" - powiedział kierownik nowosolskiego biura OPZL Łukasz Rut.

Dodał, że inicjatywa jest skierowana do Lubuszan, ale również do osób poszukujących pracy z kraju i zagranicy, w tym do Polaków mieszkających w m.in. Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Holandii.

Rut wyjaśnił, że przyczyną inicjatywy jest dynamiczny rozwój lokalnego rynku pracy spowodowany lokowaniem w Nowej Soli nowych inwestycji oraz rozbudową już istniejących oraz towarzyszący temu znaczny spadek bezrobocia. Jak wskazał, w 2005 r. w powiecie było grubo ponad 10 tys. bezrobotnych, teraz nieco ponad 3,5 tys.

"W większości wśród bezrobotnych są osoby z kategorii szczególnie trudnych do aktywizacji zawodowej. W praktyce oznacza to faktyczny brak rąk do pracy. Chcąc otworzyć się na nowe środowiska, powstała akcja pn. Nowa Praca" - dodał Rut.

Akcję promuje hasło "Strefa dobrej pracy" i koncertuje się wokół kilku narzędzi internetowych, które prowadzą do portalu www.nowapraca.info Na nim publikowane są oferty pracy, udzielane doradztwo zawodowe oraz zamieszczane informacje nt. działalności firm biorących udział w projekcie.

Sam projekt obejmuje swoim zasięgiem firmy zlokalizowane na terenie nowosolskiej podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W strefie znajduje się 15 inwestorów zatrudniających przeszło 3 tys. osób. W pierwszym etapie do akcji przyłączyło się pięć zakładów pracy: Alumetal, Jost, Mazel, AB Foods i Nord.

"To naprawdę wyjątkowa inicjatywa. Nie znam takiej drugiej, w której kilku przedsiębiorców postanowiłoby solidarnie zrealizować wspólny projekt promocyjny. To akcja, która ma edukować w zakresie rozwoju osobistego i przybliżać atrakcyjne oferty pracy, jakie są oferowane w Lubuskiem" - podkreślił Rut.

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej jest największym stowarzyszeniem biznesowym w regionie. Od ponad 25 lat realizuje inicjatywy na rzecz gospodarki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowosolskie firmy łączą siły w poszukiwaniu pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA