Nowoczesna fabryka mebli zatrudni 1200 osób

Przy obwodnicy Wągrowca odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki mebli realizowanej przez firmę Poliova Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowoczesna fabryka mebli zatrudni 1200 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: AW

22 maj 2014 15:57


Za około rok w Wągrowcu rozpocznie produkcję nowoczesna fabryka tapicerowanych mebli skórzanych - zapewniali Gerd Hemmerling - właściciel Holdingu Polinova oraz komandytariusze spółki Polinova Polska Alfons i Tomasz Hemmerlingowie, którzy przedstawili uczestnikom uroczystości wmurowania kamienia węgielnego zakres realizowanej inwestycji.

Podkreślili też duży wkład burmistrza Stanisława Wilczyńskiego w przekonanie inwestora do wyboru Wągrowca na budowę tej fabryki oraz pomoc w przygotowaniu tej inwestycji . O inwestycję tę starało się bowiem także inne miasto w Wielkopolsce, które nie sprostało oczekiwaniom właściciela holdingu.

Przy wągrowieckiej obwodnicy powstanie zakład z 2 halami produkcyjnymi o powierzchni 52 000 m2 z niezbędnym zapleczem socjalnym dla pracowników, który będzie produkował meble na eksport.

Fabryka będzie specjalizować się w segmencie produkcji skórzanych mebli tapicerowanych. Dziennie jej teren będzie opuszczało kilkanaście TIRów z meblami, eksportowanych głównie do Niemiec.

Łączny koszt budowy fabryki - największej od lat inwestycji w Wągrowcu i jednej z największych tegorocznych inwestycji w Wielkopolsce - wyniesie ok. 100 mln zł. Docelowo fabryka zatrudni 1200 pracowników, w tym 30 proc. stanowić będą kobiety.

Burmistrz Wilczyński podziękował inwestorowi za wybór Wągrowca na realizację tej inwestycji oraz wszystkim osobom, które wspierały władze miasta w tym przedsięwzięciu. Wyraził także przekonanie, że nowa fabryka poprawi sytuację na rynku pracy w Wągrowcu i powiecie wągrowieckim oraz pobudzi zainteresowanie Wągrowcem wśród kolejnych inwestorów. Miasto posiada ponad 54 ha w pełni uzbrojonych terenów pod inwestycje, w większości położonych przy obwodnicy.

Otwarcie fabryki i rozpoczęcie w niej produkcji jest planowane na czerwiec 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pracoholik 2015-10-07 20:35:32

I znowu praca za średnią krajową?!Czytałam dzisiaj w Super Expressie że potrzebują dużo ludzi do pracy w tym właśnie zakładzie.A na końcu artykułu było napisane że ludzi brak.No nie ma się co dziwić;ludzie za 1500zl miesięcznie nie będą robić!Zrozumcie!!!!