Nowe rekrutacje w branży stalowej

Vimex planuje rekrutację 60 nowych pracowników, głównie do zakładów prefabrykacji w Radomiu. To pierwszy z brzegu przykład że branży stalowej sprzyja koniunktura.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe rekrutacje w branży stalowej

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

5 kwi 2016 15:39


– Od 2012 r. odnotowaliśmy rosnący popyt na zbrojenia budowlane, które dostarczamy pod konkretne inwestycje. By sprostać zapotrzebowaniu odbiorców, powiększamy nasz zespół specjalistów. Obecnie zatrudniamy blisko 250 osób, których liczba wzrosła o 38 proc. w porównaniu do 2013 r. W planach na obecny rok mamy zrekrutowanie 60 nowych pracowników, głównie do naszych dwóch zakładów prefabrykacji – tłumaczy Mariusz Burski, członek zarządu i ekspert Vimeksu, dystrybutora wyrobów stalowych.

Spółka prowadzi nabór na stanowiska produkcyjne, w tym operatorów maszyn numerycznych, kierowników zakładu czy z racji rozwiniętej sieci dystrybucji - kierowców samochodów ciężarowych. Poszukuje również specjalistów ds. sprzedaży, obsługi klienta oraz zajmujących się handlem zagranicznym, głównie z rynkiem niemieckim.

Pracownicy branży stalowej

Jak wynika z raportu Pracuj.pl w lutym 2016 r.. firmy opublikowały 3,7 tys. ogłoszeń dla poszukujących zatrudnienia w branży przemysłu ciężkiego. Tym samym ta specjalizacja zanotowała 36 proc. wzrost liczby ofert, w porównaniu do okresu z 2015 r. Jeśli ten trend zostanie utrzymany, rodzimy rynek pracy w 2016 r. okaże się przychylny także dla pracowników sektora stalowego.

Wskaźnik produkcji polskiej stali na poziomie 9,2 mln ton (w 2015 r.) to najlepszy od 8 lat wynik krajowego sektora. Dynamika rozwoju powinna stworzyć więc korzystne perspektywy dla potencjalnych zainteresowanych karierą w branży. Zarówno więksi gracze, jak i firmy pretendujące do miana liderów rynku, stale zgłaszają zapotrzebowanie na konkretnych specjalistów, a rekrutacje prowadzą m.in. przedsiębiorstwa zajmujące się dystrybucją wyrobów stalowych i produkcją prefabrykatów.

Popyt na stal rośnie głównie dzięki przemysłowi konstrukcyjnemu, inwestycjom w budownictwo mieszkaniowe, przemysłowe czy drogownictwo. W ubiegłym roku oddano do użytkowania blisko 148 tys. mieszkań, czyli o ponad 3 proc. więcej niż w 2014 r., zaś liczba rozpoczętych inwestycji deweloperskich wzrosła o prawie 14 proc.

Jeśli dynamika nie ulegnie niespodziewanej zmianie, aktywność deweloperów w 2016 r. powinna przełożyć się na kolejne rekordy w liczbie rozpoczętych prac budowlanych, a co za tym idzie – nie spadnie zapotrzebowanie na zamówienia zbrojeń stalowych. To zapewni miejsca pracy kolejnym pracownikom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Józef 2016-04-05 21:12:38

polskie firmy na prawdę dynamicznie się rozwijają. Aż miło przeczytać, że gospodarka naszego kraju prze do przodu!