Nowe projekty w branży automotive, energetyce i lotnictwie w Polsce. Inżynier potrzebny od zaraz

Zapotrzebowanie na inżynierów rośnie dynamicznie od początku roku i nie zwolni w nadchodzącym kwartale - wynika z analiz firmy inżynierskiej i rekrutacyjnej Bergman Engineering.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe projekty w branży automotive, energetyce i lotnictwie w Polsce. Inżynier potrzebny od zaraz

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

30 wrz 2014 13:28


Jak wynika z analiz firmy Bergman Engineering, rosnące zapotrzebowanie na inżynierów utrzyma się przynajmniej do końca roku. W ciągu najbliższych trzech miesięcy najbardziej poszukiwani będą specjaliści: inżynierowie sprzedawcy, specjaliści do spraw procesu oraz konstruktorzy. Najłatwiej będzie znaleźć pracę w branży automotive, lotniczej i energetycznej.

- Wraca rynek kandydata - wyjaśnia Paulina Woźniak, dyrektor operacyjny Bergman Engineering. - Inżynierowie rzadko mieli problemy ze znalezieniem pracy, jednak teraz to coraz częściej pracodawcy zmuszeni są do ciągłego starania się o to, żeby zdobyć najlepszych pracowników. Dobrze, żeby byli tego świadomi gdyż najbardziej zdolni inżynierowie mogą przebierać w ofertach - dodaje.

Czytaj też: Szpikowski: w Polsce brakuje co najmniej 12 tys. inżynierów

Przedsiębiorstwa, które do tej pory oddalały od siebie konieczność inwestowania w nowe projekty, próbują nadrobić straty i tym samym poszukują pracowników, którzy spełnią ich oczekiwania. Na początku oferują niższe wynagrodzenie lub rozkładają je na raty, chcąc podnieść je dopiero w późniejszym czasie, ale może to odstraszyć przyszłych kandydatów.

Czytaj też: Polski inżynier ceniony u sąsiadów

Największa maszyna na świecie i projekty w Wielkopolsce

Rejonami kraju, w których wystąpi największe zapotrzebowanie na inżynierów są przede wszystkim miejsca, w których zlokalizowana jest branża lotnicza. Od początku roku we Wrocławiu działa inżynieryjne centrum badawczo-rozwojowe UTC Aerospace Systems, w którym szanse na zatrudnienie ma ponad 350 osób, m.in. inżynierowie, mechanicy i konstruktorzy. Na podkarpaciu nowych pracowników poszukują Borg Warner, MTU Aero Engines Polska czy Hamilton Sundstran.

Jedna z polskich firm przygotowuje również budowę największej na świecie zwałowarki, która stanie w przyszłym roku poza granicami naszego kraju. Do projektu poszukiwani są doświadczeni projektanci takiej maszyny i konstruktorzy.

Przyśpieszają również prace w procesie inwestycyjnym związanym z budową pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, we wrześniu podpisano umowę z zagraniczną spółką na usługi doradztwa technicznego, która otworzy drzwi do kariery osobom z doświadczeniem w branży energetycznej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.