PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Nowe miejsca pracy w Kaliszu?

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało parlamentarzystów PiS z okręgu kalisko-leszczyńskiego o możliwości pozyskania dla Kalisza 250 mln złotych na budowę najnowocześniejszego więzienia. Do władz miasta należałoby wygospodarowanie dla inwestycji 15 ha gruntów.

  • Autor: PAP/JS
  • 22 maj 2017 15:48
Nowe miejsca pracy w Kaliszu?
Zdaniem parlamentarzysty wybudowanie takiego ośrodka na obrzeżach miasta jest ciekawą propozycją ze względu na stworzenie nowych miejsc pracy (fot.:pixabay.com)
REKLAMA

• Zdaniem parlamentarzysty wybudowanie takiego ośrodka na obrzeżach miasta jest ciekawą propozycją ze względu na stworzenie nowych miejsc pracy w regionie, zarówno dla przyszłych pracowników zakładu karnego, jak i usługodawców.

• Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński powiedział, że oferta parlamentarzystów jest dla niego "bardzo dziwna i zatrważająca".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zakład karny przeznaczony byłby dla 800 skazanych. Inwestycja obejmowałaby także przywięzienny zakład pracy dla osadzonych.

W imieniu kaliskich parlamentarzystów PiS prezydenta Kalisza o propozycji ministerstwa sprawiedliwości poinformował poseł Piotr Kaleta. "Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce dać miastu Kalisz na ten cel 250 mln złotych, ministerstwo sprawiedliwości ma zadbać o całą infrastrukturę, a miasto ma przekazać nieodpłatnie pod inwestycję 15 hektarów terenu. To są wszystkie oczekiwania ze strony ministerstwa" - powiedział poseł Piotr Kaleta (PiS).

Kaleta powiedział, że władze miasta mogą mieć problem ze znalezieniem terenu inwestycyjnego o takiej powierzchni, ale - jak zauważył - temat można podjąć w ramach działania Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, w skład której wchodzi 24 jednostek samorządu terytorialnego - gmin i powiatów. Przewodniczącym stowarzyszenia jest prezydent Kalisza.

"Być może okaże się, że takie tereny znajdują się w jakiejś gminie, która jest członkiem stowarzyszenia, będzie można je wykupić lub zamienić" - powiedział poseł.

Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński powiedział, że oferta parlamentarzystów jest dla niego "bardzo dziwna i zatrważająca". "Kiedy zlikwidowano więzienie przy ul. Łódzkiej w Kaliszu, wiceminister Patryk Jaki w rozmowie ze mną zapowiedział budowę nowego więzienia na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Dziwi mnie to, że taką informacją parlamentarzyści wycofują deklaracje wiceministra" - powiedział Sapiński.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowe miejsca pracy w Kaliszu?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA