Nowe miejsca pracy w branży medycznej i farmaceutycznej w Lublinie

Polfa Lublin, firma z branży medycznej i farmaceutycznej podjęła działania restrukturyzacyjne. W ich efekcie doszło do zatrudnienia nowych pracowników. W przyszłym roku spółka planuje zwiększyć ich liczbę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe miejsca pracy w branży medycznej i farmaceutycznej w Lublinie

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

24 wrz 2015 11:37


Z uwagi na silną konkurencję na rynku produktów medycznych w Polsce, będącą efektem masowego importu produktów z rynków dalekowschodnich, Polfa Lublin w ostatnich latach musiała podejmować trudne decyzje restrukturyzacyjne.

Obserwując zmiany zachodzące na krajowym oraz globalnym rynku farmaceutycznym i medycznym, Spółka podjęła decyzję o rozpoczęciu działań dywersyfikujących produkcję w celu wejścia na nowe segmenty rynkowe.

Zdecydowano o realizacji inwestycji w nowoczesne linie technologiczne do produkcji opakowań bezpośrednich i akcesoriów dla przemysłu farmaceutycznego, medycznego i spożywczego. Była to decyzja jak najbardziej naturalna.

Inwestycje w pracowników

Koszt już zrealizowanych oraz zaplanowanych inwestycji wyniesie kilka milionów złotych.

W ostatnich miesiącach spółka zatrudniła kilkunastu nowych pracowników, a w przyszłym roku planuje podwoić tę liczbę. Władze spółki przyznają, że nowe wyroby otwierają także szanse na dalszy rozwój eksportu.

Polfa Lublin, sukcesorka założonej w 1945 roku Wytwórni Farmaceutycznej Orfa Spółka Komandytowa, a od 1974 roku działająca pod marką Lubelskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa”, obchodzi w tym roku swoje 70-lecie. Obecnie Polfa Lublin zatrudnia 105 osób.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.