Nowe miejsca pracy na Lubelszczyźnie. Ale dopiero za trzy lata

Hutę szkła płaskiego ma wybudować spółka BD Art Glass Lubelskie Huty Szkła, która kupiła w tym celu od samorządu woj. lubelskiego ponad 38 ha gruntu w Leszkowicach na Lubelszczyźnie, za blisko 4 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe miejsca pracy na Lubelszczyźnie. Ale dopiero za trzy lata

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

14 lip 2017 19:29


"Cieszę się, że udało się w pierwszym przetargu zbyć te grunty. Mam nadzieję, że większa radość będzie z miejsc pracy, które powstaną, i głównie na to liczymy" - powiedział marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski.

Na zakupionym terenie ma powstać kopalnia piasku oraz huta szkła płaskiego (float), wykorzystywanego głównie do produkcji okien i szklanych elewacji. "Bez szkła dzisiaj się nie da żyć. Wytyczne europejskie mówią już o tym, że w oknach muszą być trzy szyby; za chwilę będziemy mieć cztery szyby w oknach. To wszystko nakręca koniunkturę na szkło" - powiedział prezes spółki BD Art Glass Lubelskie Huty Szkła Bogdan Pęski.

Pęski powiedział, że nie wiadomo jeszcze dokładnie, ile miejsc pracy powstanie dzięki inwestycji - szacunkowo w samej hucie zatrudnionych ma być około 300 osób, a kilkadziesiąt w kopalni. Zaznaczył, że huta generuje też inne miejsca pracy, m.in. w transporcie i usługach.

Okres budowy huty zaplanowany jest na trzy lata. Pełnomocnik zarządu spółki Tomasz Skoniecki zaznaczył jednak, że powodzenie tych planów zależy od tego, jak szybko uda się doprowadzić i zainstalować na zakupionych działkach odpowiednie instalacje zasilania w prąd i gaz. "Wszystko jest uzależnione od dostawców mediów; bez energii elektrycznej i gazu huta nie może funkcjonować" - podkreślił.

Spółka BD Art (spółka matka dla złożonej w 2016 r. BD Art Glass Lubelskie Huty Szkła) należy do największych producentów luster, ram oraz listew ramiarskich. Linia do produkcji luster znajduje się w Małkini (Mazowieckie). Spółka ta współpracuje m.in. z firmą Ikea, ale też z sieciami takimi jak Tesco, Conforama, OBI. Eksportuje swoje produkty do Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji, USA. Od 2013 r. spółka produkuje także tafle lustrzane. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ciekawe 2017-07-16 21:59:00

trochę długo czekać, ale miejmy nadzieję, że znajdzie się coś szybciej. Tymczasem polecam przygotowującym się do rekrutacji ciekawy artykuł: blog.impel.pl/drugi-etap-rekrutacji-odniesc-sukces/