Nowe biuro Airbus Helicopters zatrudni stu inżynierów

Airbus Helicopters otworzyło w Łodzi w czwartek (19 lutego) biuro konstrukcyjne, w którym powstawać będą nowoczesne projekty śmigłowców wojskowych i komercyjnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe biuro Airbus Helicopters zatrudni stu inżynierów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 lut 2015 17:38


Otwarciu łódzkiego biura towarzyszyło powołanie spółki Airbus Helicopters Polska (AHP). Jak podkreślił prezes AH Guillaume Faury, jest ono przypieczętowaniem dziesięcioletniej współpracy naukowej z polskimi uczelniami: Politechniką Łódzką, Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu oraz Politechniką Gdańską.

"Naszym celem jest bezpośrednie powiązanie AHP z nami w wielu obszarach, takich jak organizacja, procesy oraz projektowanie" - zaznaczył Faury, dodając, że polskim potencjałem są młodzi, wykwalifikowani inżynierowie.

Dyrektor ds. badań i innowacji AH Tomasz Krysiński wyjaśnił, że prace w łódzkim biurze projektów będą skupiać się na trzech celach: modernizacji już produkowanych śmigłowców, kontynuowaniu rozpoczętych projektów i przygotowaniu przełomowych technologii przyszłości z zakresu systemów napędowych wiropłatów i ich wyposażenia, które pojawią się na rynku po 2020 r.

O dotychczasowej współpracy AH z Politechniką Łódzką przypomniał ambasador Francji Pierre Buhler."To właśnie zespół specjalistów z Łodzi przygotował rozwiązania dla superszybkiego hybrydowego helikoptera X 3, który pobił rekord świata prędkości w tej kategorii statków powietrznych" - zaznaczył.

"Jestem w Łodzi razem z moimi kolegami ambasadorem Niemiec Rolfem Nikelem i ambasadorem Hiszpanii Augustinem Nunezem, bo głęboko wierzymy, że należy pogłębiać naukową i technologiczną współpracę z Polską. W Polsce zostanie otwarte czwarte centrum badawcze AH - po Francji, Niemczech i Hiszpanii. Otwarcie tego centrum przyczyni się do rozwoju badań, promowania innowacji przemysłowych i kształcenia wysokiej klasy specjalistów" - dodał Buhler.

Ambasada Francji, Airbus Helicopter i Politechnika Łódzka podpisały w czwartek list intencyjny dotyczący współpracy, która umożliwi m.in. organizowanie długoterminowych staży dla pracowników i studentów PŁ we Francji.

Jak podkreślił prorektor ds. nauki PŁ prof. Piotr Paneth, teoretyczne i eksperymentalne prace uczelni prowadzone wspólnie z AH od dziesięciu lat wciąż są kontynuowane, jednak obejmuje je klauzula poufności. PŁ planuje w najbliższym czasie uruchomienie nowego kierunku studiów inżynierskich związanych z lotnictwem z międzynarodową kadrą wykładowców. Językiem wykładowym będzie angielski.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.