Nowa inwestycja w Suwalskiej SSE - kolejne miejsca pracy

Dokona jej firma Prodeko-Ełk. Wybuduje ona nową halę produkcyjną, budynek biurowy wraz z zapleczem socjalnym dla załogi oraz unowocześni park maszynowy. Inwestycja ma zostać zrealizowana do połowy 2016 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowa inwestycja w Suwalskiej SSE - kolejne miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 cze 2013 16:13


Firma przy realizacji nowego przedsięwzięcia, zobowiązała się również do stworzenia 15 nowych miejsc pracy i utrzymania zatrudnienia na poziomie 50 pracowników przez okres nie krótszy niż dwa lata.

- Przedsiębiorca od szesnastu lat działa na terenie Podstrefy Ełk prowadząc działalność gospodarczą w zakresie produkcji wyrobów metalowych i produkcji urządzeń mechanicznych stosowanych w oczyszczalniach ścieków. Firma została przejęta przez ukraińskiego właściciela grupy Ekoton i zdecydowała się na nową inwestycję. Teraz, dzięki wykorzystaniu atutów całego holdingu, może się rozwijać i inwestować. Korzyści z tego z pewnością odczują zarówno mieszkańcy Ełku, jak i firmy działające w jej otoczeniu - mówi Wojciech Kierwajtys, wiceprezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W 2012 r. Prodeko-Ełk weszła w skład międzynarodowej grupy Ekoton, posiadającą własne zakłady produkcyjne znajdujące się na Ukrainie, w: Kazachstanie, Rosji i Polsce.

Niespełna dwa tygodnie temu zezwolenie na realizację nowego projektu inwestycyjnego otrzymało przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe Agastyl. Ten przedsiębiorca zobowiązał się do utrzymania dotychczasowego zatrudnienia na poziomie 33 osób i zatrudnienia dodatkowych 5 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.