Nowa fabryka Azura Polska będzie produkować dla Airbusa. Kto znajdzie pracę?

W Łodzi otwarto fabrykę Azura Polska, w której w ramach wartego 45 milionów dolarów kontraktu z firmą Stelia Aerospace produkowane będą części z blach metalowych do szerokokadłubowych samolotów Airbusa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowa fabryka Azura Polska będzie produkować dla Airbusa. Kto znajdzie pracę?

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

25 lut 2016 14:47


Najnowszy oddział biznesowy prężnie rozwijającej się francuskiej firmy z branży lotniczo-kosmicznej Nimrod Group, rozpoczyna seryjną produkcję podzespołów metalowych do samolotu Airbus A350, z rodziny samolotów szerokodadłubowych (XWB – Extra Wide Body). Współpraca Stelia Aerospace i Airbus Group z Azura Polska zaowocuje udziałem polskiego zakładu w produkcji każdego Airbusa A350 XWB, jednego z najlepszych samolotów nowej generacji. Dotychczas zostało zamówionych ponad 700 sztuk tego modelu.

Wieloletni kontrakt z firmą Stelia Aerospace to 3 miliony roboczogodzin, co ma zapewnić stabilne i zaawansowane technologicznie stanowiska pracy w Azura Polska co najmniej do 2024 r. Nowe miejsca pracy stworzone przez Azura Polska zostaną podzielone na te związane z dziedzinami uprzemysłowienia, produkcji precyzyjnych części z blach metalowych, montażu zespołów i struktur lotniczych, obróbki cieplnej, powierzchniowej oraz malowania powierzchni oraz wsparcie i usługi, skupiając się na innowacyjnych technologiach i automatyzacji – znakach firmowych Nimrod Group.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.