PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Norweska spółka telematyczna ABAXOk zatrudni 100 osób w Gdyni

Co najmniej 100 osób zatrudni do początku 2019 r. w Gdyni, pierwszej siedzibie w Polsce, norweska firma ABAX, jeden z europejskich liderów w zakresie usług telematycznych. Skandynawska spółka zajmuje się dostawą elektronicznej ewidencji przebiegu pojazdów.

  • Autor: PAP/JS
  • 25 kwi 2017 17:08
Norweska spółka telematyczna ABAXOk zatrudni 100 osób w Gdyni
Gdyńskie biuro ABAX jest pierwszą siedzibą tej skandynawskiej firmy w Polsce (fot. bydgoszcz.pl, zdj. ilustracyjne)
REKLAMA

Swoje plany przedstawiciele firmy Abax przedstawili w gdyńskim Infobox. W prezentacji wzięli udział m.in. wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała, przedstawiciele Polsko-Norweskiej Izby Gospodarczej oraz trójmiejskich firm i instytucji biznesowych.

Jak poinformowała Izabela Judycka z firmy obsługującej medialnie skandynawską spółkę, gdyńskie biuro ABAX działa od stycznia i na razie zatrudnia kilkanaście osób. We wtorek ABAX rozpoczął oficjalnie sprzedaż swoich produktów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prezes ABAX Poland James Daniel zapowiedział, że do stycznia 2018 r. spółka planuje zatrudnić 40-60 osób, a na początku 2019 r. liczba pracowników wzrośnie do co najmniej 100.

Gdyńskie biuro ABAX jest pierwszą siedzibą tej skandynawskiej firmy w Polsce.

"Naszym celem jest pokazanie polskim przedsiębiorcom i menedżerom flot, jak nasze produkty wspierają sprawne i ekonomiczne zarządzanie samochodami w firmie" - mówił członek zarządu Grupy ABAX, Bjorn Erik B. Helgeland.

ABAX ma ponad 350 pracowników i biura w ośmiu państwach: Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Polsce i Chinach.

Dostarcza rozwiązania dla firm, których niezbędnym narzędziem pracy są samochody. Spółka oferuje ABAX Triplog - elektroniczną ewidencję przejazdów pomagającą odliczać poprawną kwotę VAT w związku z użytkowaniem aut służbowych. Produkt ten minimalizuje ryzyko obciążenia karami podatkowymi. Oszczędności związane z użytkowaniem ABAX Triplog dotyczą podatku VAT oraz podatku dochodowego.

Główna siedziba firmy znajduje się w mieście Larvik w Norwegii.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Norweska spółka telematyczna ABAXOk zatrudni 100 osób w Gdyni

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA