PARTNERZY PORTALU

No i mamy prawdziwe odbicie na rynku pracy. 100-procentowy wzrost

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 14 maj 2021 20:00

Jak wynika z raportu „Rynek pracy w czasie COVID-19” przygotowywanego cyklicznie przez firmę doradczo-audytorską Grant Thornton i portal Element, w kwietniu 2021 roku pracodawcy w Polsce opublikowali w sieci 282,8 tys. nowych ofert pracy. To najwięcej od stycznia 2020 roku i aż o 100 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

No i mamy prawdziwe odbicie na rynku pracy. 100-procentowy wzrost
W kwietniu 2021 roku pracodawcy w Polsce opublikowali w sieci 282,8 tys. nowych ofert pracy. To najwięcej od stycznia 2020 roku i aż o 100 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (Fot. materiały prasowe)
REKLAMA
 • Kwiecień na rynku pracy pokazał, że jesteśmy w fazie odbicia. W portalach z ogłoszeniami o pracę pojawiło się znacznie więcej ofert.
 • Firmy szukały głównie specjalistów ds. handlu i sprzedaży, pracowników na stanowiska związane z produkcją oraz informatyków. 
 • Pracodawcy nie tylko przestali się obawiać skutków gospodarczych koronawirusa, ale patrzą w przyszłość optymistycznie i chętnie myślą o rozwoju - komentuje Monika Smulewicz, partner w Grant Thornton.

Polski rynek pracy został mocno poturbowany przez pandemię koronawirusa. Nagły lockdown gospodarki w pierwszej, wiosennej fali sprawił, że polscy pracodawcy zaczęli masowo mrozić procesy rekrutacyjne. Liczba nowych ofert pracy publikowanych na 50 największych portalach rekrutacyjnych spadła wtedy o ponad 50 proc. w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło, a dane za kwiecień pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze do wyjścia na prostą na rynku pracy.

Jak wynika z raportu „Rynek pracy w czasie COVID-19” przygotowywanego cyklicznie przez firmę doradczo-audytorską Grant Thornton i portal Element, w kwietniu 2021 roku pracodawcy w Polsce opublikowali w sieci 282,8 tys. nowych ofert pracy. To najwięcej od stycznia 2020 roku i aż o 100 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Grafika: Grant Thornton
Grafika: Grant Thornton

- To już drugi miesiąc z rzędu, w którym nasze badanie przynosi bardzo pozytywne wieści. Trudno mówić o całkowitym powrocie rynku pracy do stanu sprzed pandemii, bo to prawdopodobnie nie nastąpi nigdy, ale z pewnością można uznać, że kryzys minął i wyszliśmy na prostą. Pracodawcy nie tylko przestali się obawiać skutków gospodarczych koronawirusa, ale wręcz – czego dowodzi bardzo wysoka liczba rekrutacji – patrzą w przyszłość optymistycznie i chętnie myślą o rozwoju - komentuje Monika Smulewicz, partner w Grant Thornton zajmująca się działem outsourcingu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: No i mamy prawdziwe odbicie na rynku pracy. 100-procentowy wzrost

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • * 2021-05-15 08:36:02

  Guzik prawda. Mam 60+ i nadal żadnych szans (odpowiedzi na zgłoszenie chęci do pracy) na znalezienie pracy.

 • Maciej Michalewski 2021-05-14 21:46:44

  Szanowna redakcjo, Dziękujemy za wzmiankę o źródle danych. Uprzejma prośba o korektę. Element jest systemem rekrutacyjnym, nie jest zaś portalem. Z góry uprzejmie dziękuję i pozdrawiam, Maciej Michalewski, Prezes Zarządu, Element

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA