×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nike rozwija centrum technologiczne w Gdańsku. Rekrutuje specjalistów

  • jk
  • 2 sie 2022 13:37

Firma Nike rekrutuje specjalistów z branży IT. W centrum powstałym w Gdańsku spółka planuje rozwijać technologie automatyzujące zarządzanie centrami dystrybucyjnymi oraz tworzyć innowacje technologiczne dla swoich sklepów.

Nike rozwija centrum technologiczne w Gdańsku. Rekrutuje specjalistów
W Gdańsku firma Nike zbudowała i rozwija zespoły inżynierskie (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

W Gdańsku Nike zbudował i rozwija zespoły inżynierskie, które pracują nad produktami pozwalającymi na strumieniowe przesyłanie i przetwarzanie danych, ich katalogowanie oraz globalne zarządzanie dostępem.

Do tych zespołów Nike aktywnie poszukuje programistów Golang oraz Python ze znajomością technologii cloudowych tj. AWS, K8s.

Nowe zadania dla inżynierów

Na tym jednak nie koniec. W Nike Technology Center w Gdańsku prowadzone będą projekty związane z wytwarzaniem oprogramowania wspierającego zarządzanie centrami dystrybucyjnymi Nike.

- Kluczowe w tym obszarze są kompetencje z zakresu języka programowania Java, Front-End oraz zainteresowanie sposobem funkcjonowania centrów logistycznych - mówi Arkadiusz Chyliński, dyrektor zarządzający Centrum Technologicznym Nike w Gdańsku. - Chcemy dalej rozwijać i udoskonalać oprogramowanie, które służy nam do zarządzania i automatyzacji naszych centrów dystrybucyjnych. Pracujemy nad rozwiązaniami, które usprawniają proces obsługi zamówień, dostarczania towarów bezpośrednio do konsumentów oraz naszych sklepów - dodaje.

Innowacje technologicznych

Kolejny kluczowy obszar rozwoju Nike w Polsce to innowacje technologiczne. Nike stworzyło w tym obszarze specjalną komórkę - Technology Innovation Office, która bada trendy rynkowe i opracowuje prototypy rozwiązań mających poprawić satysfakcję użytkowników.

- Na początek w tym obszarze chcemy zatrudnić grupę inżynierów, która będzie wspierać Nike w tworzeniu i testowaniu prototypowych rozwiązań wdrażanych pilotażowo w sklepach europejskich, a następnie ich implementację na całym świecie - mówi Arkadiusz Chyliński.

Centra technologiczne Nike

Biuro w Gdańsku to pierwsze centrum technologiczne Nike w Polsce. W Europie marka posiada trzy lokacje, w których pracują zespoły inżynierskie (oprócz Polski w Holandii oraz Belgii).

Łącznie na całym świecie Nike ma kilka takich centrów, które zlokalizowane są w Stanach Zjednoczonych, Indiach oraz Chinach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nike rozwija centrum technologiczne w Gdańsku. Rekrutuje specjalistów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA