Nieustannie poszukiwani specjaliści

Według danych Bilansu Kapitału Ludzkiego, od 2010 r. na polskim rynku brakuje wykwalifikowanych specjalistów - w 2013 r. taki problem miało już 78 proc. firm. Z deficytem kadr i ich migracją muszą radzić sobie firmy IT.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nieustannie poszukiwani specjaliści

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

18 sie 2014 19:12


Taka sytuacja zmusza firmy z branży nie tylko do poszukiwania innowacyjnych form dotarcia do kandydatów – zmianom ulega całościowe podejście do zarządzania kadrami.

Rynek usług informatycznych rocznie notuje wzrosty przeciętnie o 10 proc., a wraz z nim rośnie zapotrzebowanie na pracowników. I choć rocznie polskie uczelnie opuszcza z dyplomem ok. 40 tysięcy kreatywnych, ambitnych programistów, na rynku można zaobserwować wyraźny deficyt wykwalifikowanych specjalistów.

– Sektor informatyczny to w całej Europie rynek pracownika, nie pracodawcy. Wykwalifikowanych, doświadczonych programistów brakuje, dlatego to oni wciąż dyktują warunki i wybierają sobie pracodawców. O rozmiarze wyzwania działów HR niech świadczą liczby: w Europie brakuje obecnie ok. 275 tysięcy specjalistów IT – komentuje Tomasz Krawczyński z firmy Mobica.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.