Niemcy przygotowali specjalny portal dla obcokrajowców, którzy chcą u nich pracować

Federalny Instytut ds. Kształcenia Zawodowego (BIBB) uruchomił internetowy portal poświęcony uznawaniu kwalifikacji zawodowych. Polscy specjaliści zainteresowani rozpoczęciem pracy w Niemczech mogą już z niego korzystać.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niemcy przygotowali specjalny portal dla obcokrajowców, którzy chcą u nich pracować

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

9 gru 2014 16:58


Według danych Federalnej Agencji Pracy w 2013 roku w Niemczech pracę podjęło ponad 36 tys. Polaków, a ponad 213 tys. było aktywnych zawodowo na niemieckim rynku pracy. To prawie pięć razy więcej niż pięć lat temu.

Osoby, decydujące się na podjęcie pracy w Niemczech, na stronie www.uznanie-kwalifikacji-w-niemczech.pl mogą sprawdzić czy potrzebują oficjalnego uznania posiadanych dyplomów i certyfikatów.

Czytaj też: Praca w Niemczech: Firmy wyzyskują pracowników?

W przypadku niektórych zawodów, takich jak lekarz, nauczyciel czy pielęgniarka jest to niezbędne, przy innych zaś może to zdecydowanie zwiększyć szansę na znalezienie pracy w Niemczech.

Niemiecki rząd podjął wiele działań mających na celu ułatwienie specjalistom z innych krajów rozpoczęcie kariery w ich kraju. W 2012 r. wprowadzono nowe, uproszczone procedury uznawania zagranicznych kwalifikacji zawodowych.

Czytaj też: 8,5 euro za godzinę pracy w Niemczech. Dobra wiadomość dla emigrantów

Na nowym portalu internetowym wszyscy zainteresowani znajdą aktualne przepisy, a także przewodnik, jak krok po kroku uzyskać uznanie swoich kwalifikacji oraz listę urzędów zajmujących
się daną branżą.

W okresie od kwietnia do listopada 2014 roku stronę odwiedziło już ok. 34 tys. polskich użytkowników. Informacje na portalu dostępne są w siedmiu językach.

Serwis prowadzony jest przez niemiecki Federalny Instytut Kształcenia Zawodowego (BIBB) pod nadzorem Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych RFN.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.