Nie tylko specjaliści są rozchwytywani na rynku pracy

- Wiele przesłanek wskazuje na to, że sytuacja osób poszukujących pracy poprawia się z kwartału na kwartał, a z pewnością jest zdecydowanie lepsza niż przed rokiem. Firmy coraz śmielej inwestują i w związku z tym poszukują nowych rąk do pracy - mówi Przemysław Gacek, prezes grupy Pracuj.

Autor: jm 9 lip 2014 9:26

REKLAMA
Jak wynika z kwartalnego raportu Pracuj.pl, sytuacja na rynku pracy w II kwartale tego roku była zadecydowanie lepsza niż przed rokiem. Pracodawcy opublikowali w tym serwisie blisko 98 tys. ofert pracy, czyli o 8,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2013. W końcu więcej etatów dostępnych było w budownictwie, więcej propozycji czekało także na pracowników marketingu. Jednak największy przyrost liczby ofert pracy w ciągu ostatniego roku odnotowano w przypadku specjalistów HR - o 28 proc. Szukały ich głównie firmy z sektora finansowego i bankowego.

Choć 71 proc. ofert dostępnych na Pracuj.pl było skierowanych do specjalistów z przynajmniej 2-letnim doświadczeniem zawodowym, warto zauważyć, że o 30 proc. pod względem ubiegłego roku wzrosło zapotrzebowanie na pracowników na stanowiska asystenckie.


Puls HR Puls HR

Nie tylko specjaliści są rozchwytywani na rynku pracy


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.