Nie ma emerytury po 15 latach. MON kusi więc przywilejami

Osoby, które w tym roku wstąpią do służby wojskowej, nie mają już prawa do emerytury po 15 latach. Resort obrony narodowej stosuje więc inne przywileje, które mają zachęcić do wstępowania do armii - informuje Dziennik Gazeta Prawna.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie ma emerytury po 15 latach. MON kusi więc przywilejami

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna

19 mar 2013 14:06


Ich wprowadzenie przewiduje projekt nowelizacji ustawy z 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. We wtorek (19 marca) miał się nim zająć rząd.

- Dzięki nowelizacji przepisów chcemy usunąć wszystkie bariery i sztywne rozwiązania, które sprawiały, że żołnierze musieli rezygnować z dalszej służby - wyjaśnia DGP Czesław Mroczek, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Żołnierze będą mogli np. awansować na wyższe stopnie wojskowe przy jednoczesnym pozostaniu na obecnym stanowisku. W tej chwili jeśli nie ma etatu dla konkretnego stopnia, droga do dalszej kariery jest zamknięta.

Resort obrony narodowej chce też wesprzeć uczelnie wojskowe i proponuje powrót do rozwiązań sprzed czterech lat, kiedy to oficerem mógł zostać wyłącznie kandydat, który posiadał tytuł magistra.

Zwiększony zostanie też okres odbywania służby kontraktowej - z 18 miesięcy do 2 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.