PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Nie jest łatwo skusić inżyniera, ale daj mu to, a będzie pracować dla ciebie

  • jk
  • 27 wrz 2022 13:45

Jak przekonać inżyniera do zmiany pracy? Największym motywatorem jest wyższe wynagrodzenie. Specjaliści wskazują też na możliwość rozwoju zawodowego, korzystniejszą formę zatrudnienia u nowego pracodawcy oraz niezadowolenie z obecnego miejsca zatrudnienia.

Nie jest łatwo skusić inżyniera, ale daj mu to, a będzie pracować dla ciebie
Inżynierowie w poszukiwaniu lepszej pracy gotowi są również na przeprowadzkę (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Z badania firmy rekrutacyjnej Bergman Engineering, specjalizującej się w zatrudnianiu inżynierów, wynika, że ta grupa zawodowa jest mocno nastawiona na rozwój kompetencyjny i otwarta na nowe miejsca pracy.

Największym motywatorem do zmiany pracy jest chęć otrzymywania wyższego wynagrodzenia (62 proc. odpowiedzi). W dalszej kolejności specjaliści wskazywali na możliwość rozwoju zawodowego (21 proc.), korzystniejszą formę zatrudnienia u nowego pracodawcy (9 proc.) oraz niezadowolenie z obecnego miejsca zatrudnienia, z innych powodów, niż wymienione wyżej (8 proc.).

Źródło: Bergman Engineering
Źródło: Bergman Engineering

Inżynier przeprowadzi się za pracą, ale musi dostać podwyżkę

Inżynierowie w poszukiwaniu lepszej pracy gotowi są również na przeprowadzkę. Niemniej dla 74 proc. z nich motorem zmiany musi być wzrost wynagrodzenia, przynajmniej o 15 proc. w stosunku do obecnych zarobków.

Na dalszym planie są inne motywatory, jak możliwość zdobycia nowych kompetencji (11 proc.), atrakcyjna lokalizacja (11 proc.) oraz renoma nowej firmy (4 proc.).

- Z naszych badań wynika, że eksperci i menedżerowie wyższego szczebla nie oczekują aż tak dużego progresu finansowego, niemniej zmiana pracy zwykle wymaga od nich relokacji. Na stanowiskach średniego szczebla, jak również specjalistycznych, wakaty w ujęciu lokalnym czy regionu nie są już tak ograniczone, dlatego to motywacja finansowa jest motorem napędowym zmiany miejsca zamieszkania. To także „must have”, gdy mowa o inżynierach pracujących na niższych szczeblach w organizacji czy zarabiających najmniej w ramach swojej grupy - tłumaczy Edyta Jurczak-Bednarska, senior technical recruiter z Bergman Engineering.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nie jest łatwo skusić inżyniera, ale daj mu to, a będzie pracować dla ciebie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA