Netia tnie koszty. Bez pracy zostanie ok. 400 osób

Netia wprowadza kolejny program oszczędności, który ma przynieść następne 50 mln zł rocznych oszczędności. W przyszłym roku w ramach zwolnień grupowych spółkę ma opuścić 350-400 pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Netia tnie koszty. Bez pracy zostanie ok. 400 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 gru 2014 9:07


"Optymalizacja zatrudnienia wiąże się ze spłaszczeniem struktury naszej organizacji. Chcemy zrezygnować z części tzw. back office oraz zmniejszyć liczbę stanowisk kierowniczych. Cięcia dotkną głównie naszych największych biur w Warszawie i Wrocławiu" - powiedział prezes Adam Sawicki.

Czytaj też: BP: restrukturyzacja i zwolnienia. Taki jest plan na 2015 r.

Zwolnienia mają być przeprowadzone od stycznia do marca przyszłego roku. Spółka rozpoczęła rozmowy w tej sprawie z organizacjami związkowymi.

"Szczegółowe warunki zwolnień wymagają negocjacji ze stroną pracowniczą. Uzgodnienia będą się oczywiście łączyły z zawiązaniem przez spółkę rezerw, które mogą wynieść niskie kilkadziesiąt mln zł" - powiedział Sawicki.

Czytaj też: Będą zwolnienia w branży naftowej. Pracę straci co 10 pracownik

W Netii zatrudnionych jest obecnie około 1,7 tys. pracowników. Planowane zwolnienia to część drugiego programu oszczędnościowego Netii, który podobnie jak pierwszy, ogłoszony w sierpniu, ma przynieść 50 mln zł rocznej obniżki kosztów po pełnym wdrożeniu.

"Redukcja zatrudnienia będzie odpowiadała za połowę tych oszczędności. Resztę planujemy uzyskać z efektywniejszego wykorzystania zasobów innych niż ludzkie" - powiedział prezes.

Dodał, że w połowie przyszłego roku Netia zamierza ogłosić kolejną rundę optymalizacji kosztowych. Zastrzegł, że tym razem nie będą się one wiązały ze zwolnieniami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

toniejabyłamewą 2015-01-30 00:42:48

kiepska informacja to jest, a nawet bardzo, bo szkoda że traci się miejsca pracy w dobrej firmie, szczególnie gdy sami pracownicy chwalą sobie robotę np na gowork.pl/opinie_czytaj,16063