Netflix po raz kolejny inwestuje w Polsce. Niedawno otworzył regionalne biuro, a teraz ogłosił powstanie centrum inżynieryjnego w Warszawie. Inżynierowie będą mieć bezpośredni wpływ na to, jak Netflix kreuje i produkuje swoje produkcje, takie jak Stranger Things, The Crown czy Wiedźmin.

Netflix obecny jest na rynku od sześciu lat. W 2022 roku otworzył biuro na Europę Środkowo-Wschodnią w Warszawie. Firma wyprodukowała już ponad 30 polskich filmów i seriali – tylko w zeszłym roku serwis przeznaczył 400 milionów zł na lokalne produkcje, a od 2018 r. stworzył ponad 3500 miejsc pracy przy produkcjach własnych: dla polskich aktorów, scenarzystów, reżyserów oraz ekip pracujących na planie i poza nim, które są podporą każdej produkcji.
Netflix otwiera centrum inżynieryjne w Warszawie
Teraz firma ogłosiła, że stworzy w Polsce centrum inżynieryjne. Do jego zadań będzie należeć tworzenie produktów i usług wykorzystywanych przez wewnętrznych i zewnętrznych partnerów Netfliksa, którzy produkują i zarządzają treściami w serwisie. Rozwiązania, nad którymi będzie pracował zespół z Warszawy, umożliwią cały proces produkcji treści, od pomysłu do realizacji i publikacji w serwisie, oraz zapewniają nowe, innowacyjne sposoby zarządzania rozrywką w skali globalnej.
Czytaj więcej: IT kryzysu się nie boi. Menedżerowie mówią, jaki będzie 2023 rok
– Wybraliśmy Polskę ze względu na dostęp do świetnych specjalistów – polskie uczelnie informatyczne mają doskonałą reputację, a deweloperzy z Polski są cenionymi ekspertami, chętnie zatrudnianymi na całym świecie – mówi Deborah Black, wiceprezydent Engineering.
Czytaj więcej: Przed pracodawcami trudne miesiące. Jest coś jeszcze gorszego niż wojna na Ukrainie
Inżynierowie pracujący z Warszawy będą mieć bezpośredni wpływ na to, jak studio Netflix tworzy i produkuje popularne tytuły, takie jak Wiedźmin, The Crown czy Stranger Things.
Na początek serwis planuje zatrudnić kilkudziesięciu inżynierów, którzy będą pracować w regionalnym biurze Netflix w Warszawie. Obecnie trwa rekrutacja na inżynierów oprogramowania aplikacji biznesowych.



KOMENTARZE (0)