Nestle zatrudni studentów na praktyki letnie

Nestle Polska planuje w 2014 roku zaprosić do udziału w „Letniej Praktyce z Nestlé" około 80 osób. Praktykanci będą mogli zdobyć doświadczenie zawodowe w biurze głównym w Warszawie lub w jednym z zakładów produkcyjnych firmy. Ponad 27 proc. badanych studentów w Polsce znajduje interesujące ich oferty staży i zatrudnienia na targach pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nestle zatrudni studentów na praktyki letnie

PODZIEL SIĘ


Autor: portalspozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

17 mar 2014 13:10


Informacje o możliwościach rozwoju w Nestle studenci mogą uzyskać m.in. podczas 18 wydarzeń targowych z udziałem firmy, organizowanych w największych ośrodkach akademickich w Polsce. Działania podjęte przez Nestle wpisują się w zaplanowaną do 2016 roku Europejską Inicjatywę Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych.

- Staramy się być obecni na wydarzeniach targowych w największych ośrodkach akademickich na terenie kraju, tj. w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku, Katowicach i oczywiście w Warszawie. Do tego zależy nam na obecności w lokalizacjach położonych najbliżej naszych zakładów produkcyjnych. Przy wyborze targów pracy kierujemy się również statystykami z poprzednich lat. Zawsze obecni jesteśmy tam, skąd corocznie pozyskujemy największą liczbę uczestników naszego programu „Letnia Praktyka z Nestlé" - mówi Mariola Raudo, Kierownik ds. Rekrutacji i Partner Biznesowy Nestle Polska.

Nestle Polska już od 15 lat prowadzi program praktyk i staży studenckich „Letnia Praktyka z Nestlé": Business Internship Program przeznaczony dla studentów o profilu ekonomicznym oraz Technology Engineering Development Program dedykowany studentom uczelni technicznych. Na oba programy co roku otrzymuje blisko 3 000 aplikacji.

Nestle w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i 90 marek, w tym m.in.: Nescafe, Winiary, Gerber, Princessa, Kit Kat, Lion, Nesquik, Nałęczowianka, Manhattan oraz Purina. Nestle działa na polskim rynku od 20 lat. Firma zatrudnia obecnie 5100 pracowników w 9 lokalizacjach. W 2013 roku sprzedaż Nestle osiągnęła 3,4 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

omsik 2015-03-29 22:13:46

Chyba całkiem udane są te praktyki, bo jak wyczytałem na gowork.pl/opinie_czytaj,35251 to wielu studentów otrzymuje potem zatrudnienie w nestle.