Nestlé wesprze 900 tys. młodych Amerykanów na rynku pracy

Nestlé rozszerzyło Europejską Inicjatywę Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych Nestlé needs YOUth na pozostałe kontynenty. Teraz szanse na wejście na rynek pracy dostanie 900 tys. osób w obu Amerykach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nestlé wesprze 900 tys. młodych Amerykanów na rynku pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 wrz 2015 19:37


Meksyk był pierwszym pozaeuropejskim krajem objętym inicjatywą Nestlé needs YOUth. W lutym firma zadeklarowała stworzenie tam prawie 3 tys. miejsc pracy i 500 ofert staży i praktyk, a także przeszkolenie ponad 300 tys. osób w ramach projektu „Gotowość do Pracy”. Nestlé Global Youth Initiative w Meksyku wspierać ma przede wszystkim młode kobiety wchodzące na rynek pracy, które w tym kraju są szczególnie dotknięte problemem bezrobocia.

Czytaj też: Młodzi na rynku pracy. Nestlé chce zatrudnić 20 tys. Europejczyków do końca 2016 r.

Aktywizacja młodych Amerykanów

Teraz firma Nestlé ogłosiła, że w ciągu trzech najbliższych lat w obu Amerykach planuje objąć inicjatywą ponad 900 tys. młodych osób: 24 tys. młodych dostanie miejsca pracy, 7 tys. – oferty staży i praktyk, a 870 tys. osób skorzysta z doradztwa, szkoleń i treningów jak szukać pracy, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w ramach projektu “Gotowość do pracy”, który jest jednym z filarów inicjatywy Nestlé needs YOUth.

– W Nestlé nie skupiamy się tylko na karmieniu kolejnych pokoleń naszymi produktami w dosłownym sensie, ale także na karmieniu ich wiedzą i umiejętnościami tak, aby byli gotowi wejść na ścieżkę kariery zawodowej i mieć szanse na dobrą przyszłość – mówi Laurent Freixe, wiceprezes Nestlé na Ameryki.

Wsparcie ludzi młodych na rynku pracy jest jednym ze strategicznych priorytetów firmy Nestlé także w regionie Azji, Oceanii i Afryki. Wan Ling Martello, szef tego regionu podsumowała, że łącznie w 2014 roku stworzono tam 4 500 miejsc pracy dla młodych, blisko 2000 miejsc staży i 860 praktyk.

Nestlé wspiera młodych

W ubiegłym roku Nestlé rozwinęło inicjatywę Nestlé Needs YOUth o kolejny filar – Sojusz dla Młodych, Alliance for YOUth. Jest to porozumienie firmy i ponad 200 jej partnerów biznesowych w całej Europie na rzecz organizowania miejsc pracy i praktyk dla młodych. Dzięki niemu w ciągu roku w całej Europie powstało 50 tys. miejsc staży i praktyk dla młodych, a w Polsce ponad 1 tys.

Obecnie w ramach inicjatywy w fabrykach i biurach Nestlé w całej Polsce trwają praktyki letnie, podczas których młodzież w Warszawie, Kaliszu, Namysłowie, Kargowej, Nowej Wsi Wrocławskiej, Rzeszowie i Nałęczowie uczy się, jak wygląda praca w międzynarodowej korporacji, w nowoczesnych biurach i fabrykach.

Młodzi wspierają działy sprzedaży, HR, rozwoju nowych produktów, marketingu, działy jakości, a nawet laboratoria chemiczne i w praktyce rozwijają wiedzę zdobytą na studiach. W ubiegłym roku ponad 50 proc. uczestników praktyk otrzymało oferty stałej współpracy. Jak będzie w tym roku, dowiemy się już jesienią.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.