Nestlé szuka pracowników do produkcji karmy. Powstała nowa fabryka

W 2015 roku Nestlé otworzy koło Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę produkującą karmę dla zwierząt Purina PetCare na rynki europejskie. W ramach inwestycji, w pierwszym etapie powstanie 230 nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nestlé szuka pracowników do produkcji karmy. Powstała nowa fabryka

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

12 lis 2014 17:41


Produkcja karmy dla zwierząt rozpocznie się na początku 2015 roku, a już od września 2014 roku ruszył proces zamówień. W pierwszym etapie działania dolnośląska fabryka będzie produkować głównie karmę dla kotów Felix, w większości przeznaczoną na niemiecki rynek.

Czytaj też: W Nestle będą pracować… roboty

Cały czas trwa rekrutacja pracowników. Obecnie prowadzony jest nabór na stanowiska operatorów produkcji, kierowców wózków widłowych oraz pracowników produkcji. Spotkania rekrutacyjne prowadzone są przez przyszłych przełożonych oraz zespół HR. W rekrutacji uwzględniani są także młodzi kandydaci bez doświadczenia zawodowego.

Nestlé do 2016 roku w całej Europie stworzy szanse zatrudniania dla 20 tys. osób do 30. roku życia. Dodatkowo, aż 90 proc. składników karmy produkowanej w fabryce będzie pochodzić od polskich dostawców, co także przekłada się na wspieranie lokalnego zatrudnienia.

- Cieszy nas, że właśnie w Nowej Wsi Wrocławskiej, na przecięciu ważnych europejskich arterii komunikacyjnych, budujemy nowoczesny ekologiczny zakład produkcyjny wpisujący się w ideę zrównoważonego budownictwa. To dla nas bardzo ważne, aby prowadząc biznes jednocześnie szanować środowisko, tworzyć miejsca pracy i wspierać polskich dostawców - mówi José Ignacio Lopezmalo Perezcarpy, dyrektor Nestlé Polska z oddziału Purina w Nowej Wsi Wrocławskiej.

Czytaj też: Nestle szkoli studentów. Pomaga w znalezieniu pierwszej pracy

Umowę kupna gruntu pod budowę fabryki Nestlé Purina PetCare i centrum dystrybucyjnego karmy dla zwierząt domowych w Nowej Wsi Wrocławskiej Nestlé podpisało w grudniu 2013 roku. Docelowo na działce o powierzchni 14,6 ha Nestlé zakłada 6-etapową inwestycję. Budynki są już gotowe, teraz trwają prace nad zapleczem socjalnym, drogami, ogrodzeniami oraz wyposażeniem wnętrz. Proces realizacji całego obiektu planowany jest na najbliższe 10 lat. Wartość inwestycji to około 300 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.