Nestlé Purina rektutuje. Planuje zatrudnić 300 osób do końca roku

W otwartej w marcu 2015 roku fabryce karmy dla zwierząt Nestlé Purina w Nowej Wsi Wrocławskiej pracuje już ponad 500 osób. Do końca 2016 roku podwrocławski oddział Nestlé chce mieć 800-osobową załogę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nestlé Purina rektutuje. Planuje zatrudnić 300 osób do końca roku

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 lut 2016 10:56


– Jeszcze w marcu 2015 roku, kiedy otwieraliśmy fabrykę w Nowej Wsi Wrocławskiej, stworzyliśmy ponad 200 nowych miejsc pracy, planując że zatrudnienie na poziomie 800 osób osiągniemy po około 4 latach działalności na dolnośląskim rynku. Dziś celujemy w 800-osobową załogę na koniec 2016 roku – mówi Renata Puciłowska, kierownik ds. rekrutacji w fabryce Purina w Nowej Wsi Wrocławskiej.

Czytaj też: Nestlé oskarżone o zatrudnianie dzieci. Czy w Polsce problem też występuje?

Rynek karmy dla zwierząt rośnie z dynamiką powyżej 5 proc. rocznie, rozwija się również fabryka Nestlé Purina PetCare. W planach jest powstanie kolejnych hal produkcyjnych. Obecnie trwa intensywny nabór pracowników na stanowiska operatorów maszyn zautomatyzowanych linii produkcyjnych oraz kierowców wózków widłowych.

Firma poszukuje pracowników w każdym wieku, deklaruje miejsca pracy także dla osób w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, czyli dla młodzieży do 30. roku życia, dopiero wchodzącej na rynek pracy oraz dla osób 50 plus.

Czytaj też: Nestlé: Refundowanie części kosztów zatrudnienia młodej osoby to uczciwa propozycja

Poza umową o pracę, po przejściu okresu próbnego (do 12 miesięcy), Nestlé oferuje pracownikom umowę na czas nieokreślony, dodatki do pracy zmianowej, darmowy transport pracowniczy z Dzierżoniowa, Bielawy, Ziębic i Strzelina, opiekę medyczną, sponsorowane ubezpieczenie na życie oraz duże możliwości szkolenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.