×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Nestlé Polska, Mariola Raudo: Planujemy stworzyć szanse zatrudnienia dla 1300 osób do 2020 roku

- Pracodawcy borykają się z poważnymi wyzwaniami kadrowymi, ponieważ na rynku pracy brakuje osób spełniających ich kryteria. Dlatego trzeba zacząć od edukowania dzieci, młodzieży, ale i rodziców, którzy bardzo często decydują o przyszłości zawodowej swoich pociech - mówi Mariola Raudo, kierownik działu spraw korporacyjnych w Nestlé Polska.

Nestlé Polska, Mariola Raudo: Planujemy stworzyć szanse zatrudnienia dla 1300 osób do 2020 roku
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Przyczyn wysokiego poziomu bezrobocia młodzieży jest wiele, np. niedopasowanie kwalifikacji do potrzeb rynku, niewystarczająca współpraca systemu edukacji i biznesu, wysokie oczekiwania związane z pracą.

• Jak wyjaśnia Mariola Raudo, która kieruje inicjatywą na rzecz zatrudniania młodych "Nestlé needs YOUth", młodych należy przygotować do podjęcia pracy.

• Młodzi mają często trudność z przygotowaniem się do rozmowy rekrutacyjnej czy napisaniem ciekawego CV - dodaje ekspert Nestlé .

*****

Nestlé Polska po raz kolejny chce wesprzeć młodych na rynku pracy. Ile tym razem osób może liczyć na pracę?

Mariola Raudo, kierownik działu spraw korporacyjnych w Nestlé Polska: - Planujemy stworzyć szanse zatrudnienia dla 1300 osób do 2020 roku. Część z nich otrzyma propozycję praktyk i staży, a część zatrudnienia.

Praktyki, staże i warsztaty nie wyczerpują oferty skierowanej do młodych. Od jesieni tego roku rozpoczęliśmy nową inicjatywę skierowaną do młodych pod nazwą Nestlé Business Academy. Jest to cykl warsztatów z zakresu sprzedaży, marketingu, zarządzania kategorią oraz komunikacji marketingowej prowadzonych przez doświadczonych pracowników naszej firmy. Każdy warsztat to całodniowe spotkanie poświęcone konkretnemu obszarowi biznesowemu. Dzięki udziałowi w tym projekcie, studenci mają okazję poznać specyfikę pracy w danym dziale, poszerzyć znajomość zagadnień biznesowych oraz zmierzyć się z rozwiązaniem realnego studium przypadku.

Ile osób będzie mogło skorzystać z warsztatów?

- Szacujemy, że w semestrze jesiennym w 4 warsztatach weźmie udział blisko 120 studentów (w każdym warsztacie bierze udział ok. 30 osób). Natomiast w semestrze wiosennym przypadającym na pierwszy kwartał 2018 planujemy przeprowadzenie 4-5 warsztatów dla kolejnej grupy liczącej 120-150 osób.

Dotychczas w ramach inicjatywy na rzecz zatrudniania młodych firma Nestlé w Polsce zatrudniła już 1,5 tys. młodych, objęła programem praktyk i staży blisko 500 osób, a także przeprowadziła 530 warsztatów. Czy tak duże zainteresowanie ze strony młodych miało wpływ na decyzję o dalszym zaangażowaniu spółki w tym obszarze?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nestlé Polska, Mariola Raudo: Planujemy stworzyć szanse zatrudnienia dla 1300 osób do 2020 roku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA