PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nastroje na rynku pracy ciągle dobre. Ale nie wśród wszystkich

  • Autor: PAP/AKC
  • 28 lip 2022 14:43

Ponad połowa pracujących dobrze ocenia sytuację w swoim miejscu pracy; większość nie spodziewa się zmian na gorsze - wynika z badania CBOS z początku lipca. W porównaniu z czerwcem nie odnotowano większych zmian w nastrojach.

Nastroje na rynku pracy ciągle dobre. Ale nie wśród wszystkich
Możliwość utraty obecnie wykonywanej pracy bierze pod uwagę co piąty pracujący zarobkowo (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • W opracowaniu badania przypomniano, że w czerwcu odnotowano dość wyraźne pogorszenie ocen aktualnej sytuacji w zakładach pracy.
  • W lipcowym sondażu nieznacznie zmalał udział osób postrzegających obecną sytuację w swoim miejscu pracy jako dobrą (z 58 do 56 proc.). Przybyło (z 30 proc. do 32 proc.) ankietowanych opisujących ją jako "ani dobrą, ani złą".
  • Tak samo jak miesiąc temu co dziesiąty pracujący zarobkowo sytuację w swoim miejscu pracy określił jako złą.

Postrzeganie sytuacji w zakładzie pracy wiąże się z oceną warunków materialnych własnego gospodarstwa domowego. Zadowoleni z warunków bytowych z reguły dobrze oceniają sytuację w swoim miejscu pracy (67 proc.), żyjący w złych warunkach częściej wypowiadają się o niej negatywnie (39 proc.) niż pozytywnie (22 proc.).

Większość badanych przez CBOS (62 proc., o 2 pkt proc. więcej niż w czerwcu) sądzi, że w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy sytuacja w ich miejscu pracy nie zmieni się. Pogorszenia spodziewa się 16 proc. pracujących zarobkowo, a poprawy - 14 proc., podobnie jak przed miesiącem.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Oni nie mają powodu do wstydu. Ponad tysiąc firm podjęło odważną decyzję

Możliwość utraty obecnie wykonywanej pracy bierze pod uwagę co piąty pracujący zarobkowo. Jak zaznaczono, od marca ten odsetek utrzymuje się na stabilnym poziomie. Ponad trzy czwarte (76 proc.) deklaruje mniejsze lub większe poczucie bezpieczeństwa zatrudnienia.

W opracowaniu zauważono, że częściej z możliwością utraty obecnego zatrudnienia liczą się ludzie młodzi, do 24 roku życia (36 proc.) oraz mieszkańcy największych miast (34 proc.), a więc - jak można sądzić - osoby bardziej mobilne zawodowo.

Punkt widzenia zależy... od położenia 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nastroje na rynku pracy ciągle dobre. Ale nie wśród wszystkich

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA