Najwyższe bezrobocie było w Hiszpanii, najniższe w Niemczech. A jak w Polsce?

Eurostat podał najnowsze dane o bezrobociu w Polsce i strefie euro. Stopa bezrobocia we wrześniu 2014 roku spadła w Polsce do 8,7 proc. W strefie euro - pozostała na poziomie 11,5 proc. Dane Eurostatu o bezrobociu w Polsce są znacznie niższe niż podawane przez GUS.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Najwyższe bezrobocie było w Hiszpanii, najniższe w Niemczech. A jak w Polsce?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

31 paź 2014 15:09


Bezrobocie w Polsce według Eurostatu spadło z 8,8 proc. w sierpniu do 8,7 proc. we wrześniu. Są to dane znacznie niższe niż podawane przez Główny Urząd Statystyczny. Według metodologii GUS stopa bezrobocia we wrześniu spadła do 11,5 proc. z 11,7 proc. w sierpniu.

Czytaj też: 13,5 mln Polaków nie pracuje. Części z nich po prostu się... nie chce

Jak wynika z danych Eurostatu, bezrobocie w Polsce jest niższe niż w strefie euro. Według danych za wrzesień, po uwzględnieniu czynników sezonowych, stopa bezrobocia w eurolandzie wyniosła 11,5 proc. - tak jak w sierpniu. Analitycy spodziewali się stopy bezrobocia na poziomie 11,5 proc., bez zmian.

Czytaj też: Ilu pracujących Polaków chce zmienić pracodawcę?

Z danych urzędu statystycznego Unii Europejskiej wynika ponadto, że przeciętna stopa bezrobocia w 28 krajach UE wyniosła 10,1 proc. wobec 10,1 proc. poprzednio. Najwyższa była w Hiszpanii: 24 proc., najniższa w Niemczech: 5 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.