×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Największe centrum usług biznesowych na świecie ABB wystartowało

  • Autor: PAP/JS
  • 30 mar 2017 15:09

Od czwartku (30 marca) w Krakowie działa Globalne Centrum Usług Wspólnych ABB.

Największe centrum usług biznesowych na świecie ABB wystartowało
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• ABB otrzymała 4 mln 919 tys. 800 zł grantu z NCBR na zatrudnienie 784 osób, w tym 95 proc. z wyższym wykształceniem.

• "Inwestycja ABB świadczy o zaufaniu do naszego kraju i o tym, jak mocno jesteśmy wprzęgnięci w globalną gospodarkę cyfrową" – mówił wicepremier Mateusz Morawiecki podczas oficjalnej inauguracji działalności Centrum.

Najnowsza inwestycja ABB to jedno z sześciu międzynarodowych centrów biznesowych utworzonych w celu wsparcia programu transformacji firmy. Docelowo w Globalnym Centrum Usług Wspólnych w Krakowie ma pracować 2 tys. osób, które będą świadczyć usługi z zakresu: finansów, systemów informatycznych, zarządzania zasobami ludzkimi oraz zarządzania łańcuchem dostaw dla klientów ABB na całym świecie.

"Jestem bardzo zadowolony, że ABB na sto krajów, w których operuje, wybrało na centrum obsługi biznesu Polskę i Kraków. To świadczy o zaufaniu do naszego kraju i o tym, jak mocno jesteśmy wprzęgnięci w globalną gospodarkę cyfrową" - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Wicepremier mówił podczas inauguracji działalności Centrum Usług Wspólnych ABB, że to duży krok do reindustrializacji 4.0, czyli gospodarki innowacyjnej, w której wytwarzanych jest coraz więcej robotów i automatyki.

Podczas briefingu dodał, że chciałby, aby działanie w Polsce takich wielkich firm, jak ABB było spójne, z tym czego do niedawna brakowało w naszym kraju: z małymi firmami technologicznymi, które potrzebują wielkich klientów i miejsc, gdzie mogą testować swoje innowacyjne rozwiązania.

"Zapraszamy do kraju takich gigantów, jak ABB także z myślą, żeby te malutkie firmy rosły i żebyśmy w przyszłości wyhodowali konkurentów dla ABB" - powiedział Morawiecki.

Patrząc na robota firmy ABB YuMi, wicepremier mówił, że chciałby, aby w Polsce było takich urządzeń więcej. "Te roboty będzie można w przyszłości kiedyś opodatkować" - powiedział, co wywołało uśmiech wśród uczestników wydarzenia.

Z kolei wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin mówił, że spotkał się w ABB z młodymi konstruktorami i wynalazcami. "Spotkałem się z wojownikami, z przedstawicielami młodego pokolenia Polaków, które rzuca wyzwanie światu poprzez swoją kreatywność i pasję. To są ludzie, którzy nie mają żadnych kompleksów, którzy wiedzą, że trzeba konkurować na rynkach globalnych i chcą na tych rynkach być najlepsi" - stwierdził Gowin.

"To już jest ten moment, kiedy polskie firmy, polscy naukowcy, polscy konstruktorzy mogą być tymi wojownikami, stającymi w szranki szlachetnej rywalizacji z rówieśnikami z całego świata" - przekonywał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Największe centrum usług biznesowych na świecie ABB wystartowało

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA