Najprostszymi pracami w Polsce stają się prace biurowe

Byle jaka praca trafiła do ekstraklasy zawodów. Kandydaci walczą o proste posady biurowe - pisze "Dziennik Gazeta Prawna"
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Najprostszymi pracami w Polsce stają się prace biurowe

PODZIEL SIĘ


Autor: przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna

8 maj 2013 8:44


Pomoc do biura, sprzedawca, konsultant, młodszy specjalista. To oferty pracy, na które najczęściej odpowiadają Polacy. Bywa, że jedna przyciąga uwagę nawet ponad tysiąca osób. W agencji Work Express największą popularnością cieszyło się w ubiegłym roku stanowisko pracownika biurowego w niewielkiej firmie w Warszawie-Śródmieściu, na którą odpowiedziało 2531 chętnych - informuje DGP.

Aplikujący na oferty z pierwszych miejsc nie mogą liczyć na więcej niż 3,6 tys. zł brutto, choć często pracodawcy - w zależności od miasta - oferują niższe stawki. Doktor Piotr Lewandowski z Instytutu Badań Strukturalnych zwraca uwagę na przewagę stanowisk związanych z brakiem konkretnych umiejętności. - Do takiej pracy można zgłaszać się bez względu na to, czy jest się studentem, czy nie, czy też już się ukończyło studia, i bez względu na to, czy ma się 30 lat, czy 40 - mówi DGP Lewandowski.

Komentuje, że zaprezentowane przez agencje listy pokazują, iż najprostszymi pracami przestają być prace fizyczne, a stają się prace biurowe.

Na listy oprócz prostych prac trafiły także oferty pracy wymagające sporych kompetencji, aż do funkcji dyrektorskich włącznie. Duża liczba aplikacji, np. na stanowisko dyrektora finansowego, oznacza, że część specjalistów nie czuje się pewnie na swoich miejscach zatrudnienia i rozgląda się za zmianą - podaje dziennik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.