Najnowsze trendy w rekrutacji. Jak znaleźć dobrą pracę?

• 21 proc. aktywnych zawodowo Polaków chce zmienić miejsce zatrudnienia.
• Trwałe spadki bezrobocia stworzyły najlepsze od 8 lat warunki na rynku pracy.
• W 2016 r. wzrośnie wykorzystanie usług headhunterów
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Najnowsze trendy w rekrutacji. Jak znaleźć dobrą pracę?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

12 sty 2016 12:44


Utrzymujące się bezrobocie poniżej 10 proc. w połączeniu z dobrą koniunkturą gospodarczą przekłada się na wzrost poziomu zatrudnienia. Pracodawcy mają coraz poważniejsze problemy z obsadzeniem nowych stanowisk, a to powoduje, że rekruterzy będą mieli w tym roku pełne ręce roboty.

Wśród firm headhunterskich następuje powrót do sytuacji sprzed kryzysu w 2008 r., kiedy to pracownicy byli kuszeni lepszymi warunkami i w rezultacie w płynny sposób zmieniali miejsce zatrudnienia. Co zrobić, aby być właśnie tym, który otrzymuje propozycję lepszej pensji, warunków czy ciekawszej pracy? Po pierwsze dajmy się znaleźć.

Czytaj też: Oferty pracy w 2016 r. Rekomendacja w dużych miastach

Jeszcze do niedawna budowaniem wizerunku w mediach społecznościowych zajmowały się przede wszystkim firmy. W nowoczesny i skuteczny sposób komunikowały się z rynkiem budując rozpoznawalność swojej marki. Jednocześnie rozwijały swój biznes pozyskując nowych oraz utrzymując dotychczasowych klientów.

- Systematyczne budowanie własnej marki to doskonały sposób również dla osób planujących zmianę pracy. W dzisiejszych czasach rekruterzy bardzo często sprawdzają wizerunek kandydata w mediach społecznościowych. Dlatego tak ważne stają się aktywności promujące wiedzę i kompetencje kandydata. Warto brać udział w dyskusjach na forach, grupach, klubach tematycznych, które są związane z naszym wymarzonym stanowiskiem. Pokażmy swoje sukcesy na krótkim filmiku, zdjęciu lub dodajmy informację o naszych osiągnięciach. To narzędzia, którymi w prosty sposób możemy się wyróżnić i zwrócić uwagę headhunterów – mówi Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu Work Service.

Krzysztof Inglot, Fot. Mat. pras. Krzysztof Inglot, Fot. Mat. pras.

Rekruterzy intensywnie wykorzystują sieci społecznościowe: zarówno te o charakterze ogólnym jak i portale dedykowane specjalistom z konkretnej branży. Można wybierać z pośród różnych stron, ale przede wszystkim zarejestrujmy nasze profile na zawodowych serwisach społecznościowych oraz w bazach kandydatów, takich jak workservice.pl. W wielu przypadkach są to podstawowe narzędzia rekrutera do wyszukania odpowiedniego kandydata.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.