×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Najczęściej poszukiwany pracownik? Doświadczony informatyk, który dobrze mówi po angielsku

  • Autor: KDS
  • 11 lip 2017 18:36

IT, finanse oraz sprzedaż. Jak wynika z raportu GoldenLine, pracowników z tych branż w ostatnich miesiącach najczęściej poszukiwali rekruterzy.

Najczęściej poszukiwany pracownik? Doświadczony informatyk, który dobrze mówi po angielsku
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Wiadomość od rekrutera za pomocą wyszukiwarki na portalu GoldenLine otrzymały przede wszystkim osoby zamieszkałe w województwie mazowieckim (25%), śląskim (13%), dolnośląskim (12%), małopolskim (9%) oraz wielkopolskim (9%). Wynika z tego, że największe zapotrzebowania na nową siłę roboczą jest w dużych miastach i aglomeracjach, takich jak Warszawa, Katowice, Wrocław, Kraków czy Poznań.

Podobne spostrzeżenia mają eksperci z Hays Poland. Również ich badania pokazują, że właśnie w dużych miastach - Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu - pracodawcy mają największy problemy z rekrutacją i zwiększaniem skali zatrudnienia. Po prostu brakuje rąk do pracy. 

Kogo szukają pracodawcy

Tymczasem analizy GoldenLine pokazały, że w II kwartale 2017 roku wiadomość od rekrutera za ich pośrednictwem otrzymało 123 851 osób posiadających profil zawodowy w serwisie. Najwięcej, bo aż 27% miało zaznaczoną na profilu specjalizację IT - Rozwój oprogramowania.

Na drugim miejscu uplasowali się kandydaci z zaznaczoną specjalizacją Inżynieria (15% osób, które otrzymało propozycję pracy od rekrutera miało taką specjalizację), zaś na trzecim - ze specjalizacją Finanse/Ekonomia (14% otrzymujących propozycje pracy). Tuż za podium uplasowali się kandydaci ze specjalizacją IT - Administracja (13%) oraz Sprzedaż (12%). (Dane nie sumują się do 100%, ponieważ kandydaci mogą zaznaczyć na profilu więcej niż jedną specjalizację - przyp. red). 

Okazuje się też, że pracodawcy mają jasno sprecyzowane oczekiwania co do wieku potencjalnych pracowników. Nie chcą w swoich firmach żółtodziobów. Bowiem w zdecydowanej większości poszukiwali kandydatów pomiędzy 27 a 35 rokiem życia - 51%. Zaś osoby w wieku 36-45 - otrzymały jedynie 25% zapytań od rekruterów. Na trzecim miejscu znalazły się osoby pomiędzy 18 a 26 rokiem życia, do których 15% rekruterów skierowało swoje zapytanie. 

Jakie umiejętności są w cenie

Z raportu GoldenLine dowiemy się również na jakie umiejętności zwracali uwagę rekruterzy. Większość kandydatów, którzy otrzymali wiadomość zaznaczyła umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office oraz prawo jazdy kat. B. Często pojawiały się również m.in.: znajomość języka programowania JavaScript (10% osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera, miała na swoim profilu zaznaczoną znajomość tego języka programowania), programu AutoCad (9% osób otrzymujących ofertę pracy), a także znajomość języka SQL (9%).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Najczęściej poszukiwany pracownik? Doświadczony informatyk, który dobrze mówi po angielsku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA