Nadchodzą złote czasy dla specjalistów i menedżerów. Oto branże, które potrzebują ich najbardziej

Aż 66 proc. firm planuje zwiększyć zatrudnienie specjalistów i menedżerów w ciągu najbliższych 3 miesięcy - wskazują najnowsze wyniki badania Antal Global Snapshot.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nadchodzą złote czasy dla specjalistów i menedżerów. Oto branże, które potrzebują ich najbardziej

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

9 wrz 2014 5:45


Dane pokazują, że po raz kolejny mamy do czynienia z najlepszą sytuacją na rynku pracy od 2008 roku i potwierdzają dobrą koniunkturę dla pracowników średniego i wyższego szczebla. W porównaniu do poprzedniej prognozy, dynamika zatrudnienia wzrosła o 3 punkty procentowe.

Czytaj też: Menedżer koło pięćdziesiątki zamienia korpo na małą firmę

Natomiast tylko 11 proc. respondentów (ogółem w badaniu w Polsce wzięło udział 3015 przedsiębiorstw) odpowiedziało, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy planuje przeprowadzić redukcje zatrudnienia wśród tej grupy zawodowej, co jest równoznaczne ze spadkiem o 3 punkty procentowe w stosunku do wyników uzyskanych na początku 2014 roku.

Czytaj też: Większość menedżerów nie zawaha się odejść z pracy. Wystarczy lepsza oferta

– Polskie firmy bardzo dobrze wykorzystują korzystną koniunkturę, która panuje na rynku. Pracodawcy patrzą w przyszłość i chcą zatrudniać. Wiedzą, że przyjęty do pracy dobry specjalista bądź menedżer może stanowić ogromną wartość dodaną dla przedsiębiorstwa, umożliwiając jego szybszy rozwój, szerszy portfel usług, a także ekspansję na inne rynki – podkreśla Artur Skiba, prezes Antal International i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

Liderzy rekrutacji

Do liderów w zatrudnianiu specjalistów i menedżerów niezmiennie należy branża SSC/BPO, w której 88 proc. pracodawców planuje zatrudniać w ciągu 3 najbliższych miesięcy, a tylko 3 proc. z nich przewiduje zwolnienia w tym okresie. Na drugim miejscu znajduje się sektor IT-oprogramowanie (analogicznie 77 proc.- 8 proc.). Obydwa sektory od lat przewyższają średnią dynamikę rekrutacji dla Polski.

W gronie liderów znalazła się także branża e-commerce i nowe media. 16. edycja badania Antal Global Snapshot pokazuje, że aż 76 proc. pracodawców z tego obszaru będzie zatrudniać w ciągu najbliższych 3 miesięcy. Jak podkreślają konsultanci Antal International sektor ten jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się w polskiej gospodarce.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.