PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Nadbużańska Straż Graniczna zatrudnia

  • Autor: PAP/JP
  • 4 sty 2023 12:05

Co najmniej 150 nowych funkcjonariuszy planuje przyjąć w tym roku Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Służbę w formacji pełni obecnie ok. 3 tys. osób, do których należy przede wszystkim ochrona 467 km odcinka granicy z Białorusią i Ukrainą.

Nadbużańska Straż Graniczna zatrudnia
Co najmniej 150 nowych funkcjonariuszy planuje przyjąć w tym roku Nadbużański Oddział Straży Graniczne (fot. Shutterstock)
REKLAMA

Rzecznik Nadbużańskiego Oddziału SG kpt. Dariusz Sienicki poinformował w środę o trwającej rekrutacji do służby. "W 2023 roku planujemy przyjąć co najmniej 150 nowych funkcjonariuszy" - przekazał rzecznik, podkreślając jednocześnie, że służba w Straży Granicznej to stabilne zatrudnienie i możliwość doskonalenia zawodowego oraz rozwijania swoich zainteresowań.

"To także szerokie perspektywy rozwoju zawodowego, jak również możliwość wyboru specjalizacji, np. ekspert od fałszerstw dokumentów, specjalista ds. migracji, kontroler ruchu granicznego, technik kryminalistyczny, pirotechnik czy funkcjonariusz Zespołu Interwencji Specjalistycznych na lotnisku lub przewodnik psa służbowego" - wyliczył kpt. Sienicki.

Czytaj też: To będzie trudny rok. Nasze płace nie nadążą za inflacją

Nadbużański Oddział Straży Granicznej ochrania odcinek granicy państwowej o długości 467 km z Białorusią i Ukrainą. Służbę pełni tu około 3 tysięcy funkcjonariuszy i pracowników, którzy pracują w 20 placówkach: 7 na granicy z Białorusią, 11 na granicy z Ukrainą oraz 2 realizującymi zadania w głębi kraju.

Jak wyjaśnił rzecznik, do najważniejszych zadać Straży Granicznej należy przede wszystkim ochrona granicy państwowej, ale też kontrola ruchu granicznego, przeciwdziałanie nielegalnej migracji, wykrywanie przestępstw oraz ściganie ich sprawców.

Czytaj też: ZUS "zabierze" nam w 2023 roku ponad 400 mld zł

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba z obywatelskim polskim, o nieposzlakowanej opinii, niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, a także posiadająca co najmniej średnie wykształcenie. "Dla kandydatów nie ma górnych limitów wiekowych" - dodał rzecznik.

Rekrutacja podzielona jest na dwa etapy. Podczas pierwszego przeprowadzana jest wstępna rozmowa kwalifikacyjna i testy psychologiczne. W drugim etapie kandydat przechodzi badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, rozwiązuje testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego oraz przechodzi egzamin ze sprawności fizycznej i kolejną rozmowę kwalifikacyjną.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nadbużańska Straż Graniczna zatrudnia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA