PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Na te miesiące przypada największy boom rekrutacyjny w roku

  • Autor: jm
  • 13 lut 2017 13:13

Najważniejsze miesiące dla sektora rekrutacji w ciągu roku? Z raportu Adzuna wynika, iż są to: styczeń, czerwiec, lipiec, październik i listopad.

Na te miesiące przypada największy boom rekrutacyjny w roku
Adobe Stock
REKLAMA

Kiedy pracodawcy najbardziej poszukują kandydatów do pracy? Jak wynika z raportu Adzuna, dane dotyczące średniej liczby ofert pracy oraz łącznej liczby nowych ofert pojawiających się na rynku z miesiąca na miesiąc wskazują na wyraźną sezonowość w rekrutacji. Pracodawcy publikowali średnio 480 tysięcy ogłoszeń o pracę miesięcznie. W lipcu, łączna liczba nowych ofert pracy osiągnęła rekordową liczbę 536 tysięcy ofert, niemal dwukrotnie większą niż w grudniu.

fot. Adzuna
fot. Adzuna

Trend publikacji ogłoszeń z ubiegłego roku wskazuje na wyraźny wzrost działalności rekrutacyjnej w drugim oraz trzecim kwartale.

Z danych wyszukiwarki wynika jasno, iż cykliczny boom rekrutacyjny rozpoczyna się w pierwszym miesiącu roku. W maju zaobserwowano największy spadek w liczbie ogłoszeń na rynku pracy w skali roku.

Następnie, lipiec oraz przełom października i listopada charakteryzują się dużym zapotrzebowaniem na nowych pracowników, z kolei w grudniu obserwujemy niemal zupełne wstrzymanie procesów rekrutacyjnych.

A gdzie kandydaci znaleźli najwięcej wakatów w 2016 r.?

W ubiegłym roku w województwach kandydaci znaleźli średnio 275 573 ogłoszeń o pracę. W województwach mazowieckim, dolnośląskim oraz małopolskim poszukujący pracy znaleźli niemal dwukrotnie więcej wakatów niż średnio w pozostałych regionach Polski.

Żródło: Adzuna
Żródło: Adzuna

Województwo podlaskie znalazło się na szarym końcu w rankingu regionalnym – w 2016 roku opublikowano tam o 80 proc. mniej wakatów niż wynosi roczna średnia krajowa.

Województwa mazowieckie, dolnośląskie, małopolskie, śląskie, wielkopolskie oraz pomorskie podciągają średnią roczną liczbę ofert zatrudnienia. W stolicy poszukujący pracy znaleźli w 2016 r. średnio ponad 830 tysięcy ogłoszeń (15 proc. wszystkich ofert w kraju), czyli niemal 15 razy więcej niż w województwie podlaskim.

Podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie plasują się w ostatniej trójce rankingu, łącznie (194 210) nie przekraczając nawet średniej regionalnej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Na te miesiące przypada największy boom rekrutacyjny w roku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA