Na Pomorzu powstanie około 10 tys. miejsc pracy

Ok.10 tys. miejsc pracy deklarują utworzyć inwestorzy, którzy zdecydowali już o realizacji swych projektów lub są zainteresowani ulokowaniem swoich inwestycji na Pomorzu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na Pomorzu powstanie około 10 tys. miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

28 sty 2015 15:02


W środę w Gdańsku swoją inwestycję ogłosił amerykański, największy światowy producent materiałów biurowych, firma Staples, która otwiera Globalne Centrum Kompetencyjne w Gdańsku. W pierwszym roku działalności inwestor planuje zatrudnić co najmniej 60 specjalistów z sektora IT. Gdańskie biuro będzie ściśle współpracować z europejską siedzibą firmy w Amsterdamie.

Marcin Faleńczyk z Invest in Pomerania poinformował PAP, że "inwestorzy, którzy już podjęli decyzję o swej inwestycji w Pomorskiem lub poważnie rozważają podjęcie takiej decyzji deklarują utworzenie łącznie ok. 10 tys. miejsc pracy w nadchodzących latach". Wyjaśnił, że dzięki inwestycjom w województwie "mogą powstać miejsca pracy zarówno w produkcji jak i w sektorach IT oraz usług dla biznesu (BPO/SSC)". Odmówił podania nazw firm. Ujawnił, że na Pomorzu mogą się pojawić inwestorzy z branż, "jakich jeszcze nie mieliśmy". Zapewnił, że "jest już całe portfolio inwestorów, którzy podjęli decyzję o zlokalizowaniu swoich projektów w woj. pomorskim i w Trójmieście". Przedsięwzięcia mają być ogłaszane w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Faleńczyk poinformował, że tylko w ub. roku 19 inwestorów, których wspierała Invest in Pomerania zadeklarowało utworzenie rekordowych 2780 miejsc pracy. Podał, że wśród nich dominowały inwestycje i reinwestycje z sektorów IT i BPO/SSC, ale były też inwestycje w zakresie produkcji i logistyki.

Dodał, że Invest in Pomerania "bardzo stara się dywersyfikować inwestycje", bo chodzi o realizację na Pomorzu inwestycji różnorodnych branż. "My oczywiście żadnemu inwestorowi nie powiemy: +nie, bo się nie zmieścisz na rynku+, ale aktywnie sami szukamy inwestorów w określonych rynkach żeby dywersyfikować branże" - mówił. Zaznaczył, że Invest in Pomerania prowadzi też działania w celu zwiększenia liczby pracowników najbardziej poszukiwanych przez inwestorów. "Prowadzimy szkolenia oraz zachęcamy do otwierania nowych kierunków na uczelniach i w szkołach" - wyjaśnił.

Firma Staples, która jako jedna z pierwszych na Pomorzu w 2015 r. ogłosiła swoją inwestycję, prowadzi już rekrutację pracowników do swego Globalnego Centrum Kompetencyjnego w Gdańsku. Dyrektor Staples Polska, Piotr Kiszkis powiedział, że poszukiwanych jest ok. 20 osób ale docelowo, wraz z rozwojem firmy w Europie, planowane jest zwiększenie zatrudnienia do 300 pracowników różnych branż, ale głównie z zakresu IT.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.