PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Myślisz o przebranżowieniu? Pandemia zmienia ścieżki kariery

Amerykański mówca motywacyjny Jim Rohn powiedział kiedyś „If you don’t like how things are, change it! You’re not a tree” (Jeśli nie podoba ci się to, co się dzieje, zmień to! Nie jesteś drzewem). Pandemia korononawirusa zmusiła wielu pracowników do przebranżowienia. Wielu nadal nie do końca zadowolonych jest ze swojej pracy. Czy pandemia koronawirusa jest jednak dobrym czasem na zawodowe rewolucje?

Myślisz o przebranżowieniu? Pandemia zmienia ścieżki kariery
Decydując się na zmianę branży, nie warto jednak działać pochopnie (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Jak zauważa Sonia Tkaczyk, senior consultant w agencji Antal, przebranżowienia są coraz mocniejszym akcentem na rynku pracy. Szczególnie w tych branżach, które pandemia koronawirusa dotknęła najbardziej: gastronomii, branży fitness czy turystycznej.
  • Decydując się na zmianę branży, nie warto jednak działać pochopnie. Decyzje o zawodowych zmianach warto poprzedzić analizami.
  • - Kandydaci zaczynają tworzyć nowe rozwiązania, zapisywać się na kursy online, których w sieci wciąż przybywa, i szukać zatrudnienia w firmach oferujących bezpieczeństwo, możliwość pracy zdalnej oraz szanse rozwoju osobistego - wyjaśnia Sonia Tkaczyk.

Piotra Tenczyka do zmiany zawodowej drogi zmusiło poniekąd życie - placówka, w której do tej pory pracował, została zlikwidowana. W decyzji o zamknięciu dotychczasowego miejsca pracy upatruje jednak szansy.

- Postawienie na własną działalność gospodarczą i wybór branży jest podyktowane przede wszystkim umiejętnościami, które do tej pory rozwijałem niejako po pracy. Niedawno ukończyłem egzamin zawodowy, który robiłem ze środków europejskich. Zejście się w czasie zamknięcia placówki, w której do tej pory pracowałem, i chęci rozpoczęcia własnej działalności wypada być może w dobrym momencie - wyjaśnia w rozmowie z PulsHR. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Takich osób na polskim rynku pracy jest zdecydowanie więcej. Jak zauważa Sonia Tkaczyk, senior consultant w agencji Antal, przebranżowienia są coraz bardziej widocznym zjawiskiem na rynku pracy. Szczególnie w tych branżach, które pandemia koronawirusa dotknęła najbardziej: gastronomii, branży fitness czy turystycznej.

- Rozmawiałam z kandydatami, którzy stracili wszystko, nad czym pracowali przez lata. Zauważyłam, że coraz więcej ludzi, zamiast czekać na nieuniknione, bierze sprawy w swoje ręce i zaczyna zmieniać swoją drogę zawodową. Grupy społeczne najbardziej dotknięte obecną sytuacją zaczynają się przebranżawiać, szukać nowych pomysłów na siebie i pracę, która będzie stabilna i dostosowana do obecnie panujących warunków. Zaczynają tworzyć nowe rozwiązania, zapisywać się na kursy online, których w sieci wciąż przybywa, i szukać zatrudnienia w firmach oferujących bezpieczeństwo, możliwość pracy zdalnej oraz szanse rozwoju osobistego - wyjaśnia Sonia Tkaczyk.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Myślisz o przebranżowieniu? Pandemia zmienia ścieżki kariery

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Milena 2021-04-17 23:50:03

    To fakt...pandemia nie działa na korzysc wielu branż. Póki co jak obserwuje po znajomych pewnie trzymaja sie kierowcy i ogólnie ludzie obsługujacy branże logistyczną. Mąż jest kierowca w imex logistics. Mimo ze nie ma go czesto nawet tygodniami to jednak firma nam to wynagradza. Zarzad ma swiadomosc wpływu takich wyjazdow na ludzi prywatnie, dlatego jak pracownik jest w porządku i robi robote jak nalezy to moze smialo liczyc na odpowiednie wynagrodzenie i premie

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA