Mundur zamiast szpilek. Kobiety sprawdzają się w branży ochroniarskiej?

• Coraz częściej zdarza się, że szefem ochrony czy konwojentem jest kobieta.
• Wzrost zatrudnienia kobiet w ochronie dowodzi faktu, iż pomimo męskiego charakteru branży, kobiety doskonale odnajdują się w tym obszarze.
• Na rzecz grupy Impel w obszarze bezpieczeństwa pracuje 2437 kobiet.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mundur zamiast szpilek. Kobiety sprawdzają się w branży ochroniarskiej?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

8 mar 2016 14:23


Rzadko używają siły fizycznej i nie zawsze mogą pochwalić się imponującą posturą, a jednak zyskują coraz większe uznanie w zawodzie pracownika ochrony. Najczęściej spotykamy je w biurowcach, centrach handlowych oraz na lotniskach. Nikogo nie dziwi już widok kobiety w mundurze, a panie coraz śmielej wkraczają w świat męskich zawodów, udowadniając, że nie boją się nowych wyzwań.

Kobiety w ochronie

- Zdarza się że kobiety sprawdzają się lepiej od mężczyzn. W opinii wielu klientów płeć pracownika ochrony nie ma znaczenia, jednak są obiekty, w których llienci celowo na posterunek wybierają panie. Najczęściej są to punkty obsługi recepcyjnej lub punkty informacyjne w galeriach handlowych - mówi Alicja Mycek, dyrektor personalny w firmie Impel Security Polska .

- Część kobiet pracujących w naszych obiektach pełni funkcję menedżerów lub szefów ochrony, odpowiadają za organizację pracy podległych pracowników oraz za kontakt z kontrahentami. Doskonale nadają się na takie stanowiska, są ambitne, chcą się szkolić i podnosić swoje kwalifikacje – dodaje Mycek.

Piękniejsza twarz ochrony

Na w grupie Impel w obszarze bezpieczeństwa pracuje 2437 kobiet. 154 panie posiadają status pracownika kwalifikowanego ochrony. Z kolei 24 kobiety pełnią funkcję wartownika konwojenta, a 15 kobiet zajmuje stanowiska szefa ochrony. Panie o swojej pracy opowiadają w filmiku poniżej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

julka 2017-10-20 18:20:30

Oczywiście również w branży ochroniarskiej mamy swoje przedstawicielki i świetnie sobie radzimy. mam pare koleżanek w Impelu i sądzę , że nawet sympatyczniej się dogadujemy z klientami niż faceci z branży.