MTU Polska rozbudowuje zakład w Jasionce. Będzie praca dla ok. 200 osób

Firma MTU Aero Engines Polska rozbuduje swój zakład w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie). Dzięki tej inwestycji zwiększy się zatrudnienie w spółce o ok. 200 osób. W ciągu najbliższych pięciu lat w rozwój zakładu zostanie zainwestowanych ok. 80 mln euro.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

MTU Polska rozbudowuje zakład w Jasionce. Będzie praca dla ok. 200 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MIW

11 kwi 2018 14:59


  • MTU Aero Engines Polska już drugi raz rozbuduje swój polski oddział. Prace budowlane mają ruszyć we wrześniu 2018 r.
  • Pierwotne plany zakładały, że tutaj pracować będzie maksymalnie 400 osób, a obecnie zatrudniamy niemal 800 pracowników, a będzie jeszcze więcej - mówi dyrektor zakładu MTU Polska Krzysztof Zuzak. 
  • W nowej części rozwijana będzie także współpraca z koncernem General Electric w zakresie montażu oraz produkcji podzespołów i modułów do najnowszej generacji silników odrzutowych napędzających samoloty typu Boeing 787 - Dreamliner/777X.

 

Polska firma jest częścią niemieckiego koncernu MTU Aero Engines, który jest jednym z największych na świecie producentów silników do samolotów.

Jak powiedział w środę (11.04)w Jasionce na konferencji prasowej dyrektor zakładu MTU Polska Krzysztof Zuzak, dzięki rozbudowie powstanie dodatkowe 11,4 tys. mkw. powierzchni.

- Prace budowlane mają ruszyć we wrześniu 2018 r., planujemy oddać do użytku rozbudowaną część zakładu w ostatnim kwartale 2019 r. - dodał.

Zuzak przypomniał, że to już druga rozbudowa polskiego oddziału. Pierwsza zakończyła się trzy lata temu. Zdaniem Zuzaka, kolejna inwestycja świadczy o tym, że polski oddział potrafi produkować części, które nie odbiegają jakościowo od tych robionych w centrali koncernu.

 - Pierwotne plany zakładały, że tutaj pracować będzie maksymalnie 400 osób, a obecnie zatrudniamy niemal 800 pracowników, a będzie jeszcze więcej. Bez najwyższej jakości ten zakład nie rozwinąłby się w ten sposób - ocenił dyrektor polskiego oddziału MTU.

W rozbudowanej części zakładu produkowane będą m.in. podzespoły do najnowocześniejszych silników GTF (Geared Turbofan), które obecnie wchodzą na rynek. Napędy te są cichsze i spalają mniej paliwa niż obecnie stosowane silniki.

W nowej części rozwijana będzie także współpraca z koncernem General Electric w zakresie montażu oraz produkcji podzespołów i modułów do najnowszej generacji silników odrzutowych napędzających samoloty typu Boeing 787 - Dreamliner/777X.

Jak podkreślił Zuzak, w nowej części zakładu zostanie zlokalizowana przede wszystkim działalność oparta na najnowocześniejszych technologiach, w tym technologii przyrostowej czyli drukowanie 3D.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.