PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

MSWiA zapowiada nowe etaty w Straży Pożarnej

  • Autor: JS
  • 22 cze 2017 20:11

Lepsze dostosowanie systemu ratowniczo-gaśniczego do wypełnianych zadań - to cel projektu rozporządzenia skierowanego w czwartek przez MSWiA do uzgodnień międzyresortowych

MSWiA zapowiada nowe etaty w Straży Pożarnej
Jak tłumaczy MSWiA, projekt stanowi odpowiedź na nowe potrzeby Straży Pożarnej. (fot.pixabay.com)
REKLAMA

Najważniejsze zmiany zawarte w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowej organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego to niemal 500 nowych etatów dla funkcjonariuszy PSP i 26 dla pracowników cywilnych. Nowi strażacy trafią do istniejących już specjalistycznych grup ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Jest ich 48, a każda z nich otrzyma nowe wyposażenie. Ponad 2,5 tys. funkcjonariuszy, którzy pracują w tych grupach obecnie, zostanie dodatkowo przeszkolonych. Szkolenia czekają też nowo przyjętych do służby strażaków.

Jak tłumaczy MSWiA, projekt stanowi odpowiedź na nowe potrzeby Straży Pożarnej. Wynikają one ze zmian wprowadzonych w 2016 przez Ustawę Antyterrorystyczną. Zgodnie z nimi, krajowy system ratowniczo-gaśniczy (ksrg) otrzymał nowe zadanie. Ksrg będzie udzielać pomocy podczas zdarzeń nadzwyczajnych wywołanych obecnością czynników biologicznych (w tym podczas zdarzeń o charakterze terrorystycznym).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Proponowane rozporządzenie reguluje zasady, na jakich podmioty wchodzące w skład ksrg (czyli przede wszystkim Straż Pożarna) będą współpracować z innymi podmiotami i organizacjami w przypadku wystąpienia takich zdarzeń.

Nowe rozporządzenie, jak zapewnia resort, usprawni funkcjonowanie ksrg, nie tylko na poziomie planistycznym, ale również na etapie prowadzonych działań ratowniczych, a także ćwiczeń. "W obecnych czasach Państwowa Straż Pożarna jest bardzo ważną częścią naszego systemu bezpieczeństwa. Dzięki proponowanym zmianom będzie ona mogła lepiej chronić nas przed zagrożeniami" - tłumaczy MSWiA w komunikacie. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MSWiA zapowiada nowe etaty w Straży Pożarnej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA