PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

MPK Poznań oferuje pracę obywatelom Ukrainy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Poznaniu wyraziło gotowość do zatrudnienia obywateli Ukrainy, posiadających uprawnienia do prowadzenia tramwajów lub autobusów oraz pracowników zaplecza technicznego.

  • Autor: PW
  • 17 mar 2022 22:25
MPK Poznań oferuje pracę obywatelom Ukrainy
Spółka oferuje możliwość zatrudnienia osób m.in. z uprawnieniami kierowców autobusów (Fot. MPK Poznań)
REKLAMA

Uchodźcy z Ukrainy, którzy uciekli do Polski przed wojną, masową szukają pracy - często dalekiej od tej, którą wykonywali w swojej ojczyźnie. Dla wielu z nich znalezienie zatrudnienia w zawodzie jest trudne z uwagi na barierę językową, próbują więc złapać cokolwiek.

Być powinni bliżej przyjrzeć się propozycji MPK Poznań. Spółka informuje nie tylko o opcji zatrudnienia obywateli Ukrainy, ale oferuje także szkolenia, które pomogą przygotować się do wykonywania określonych obowiązków - za kierownicą pojazdu komunikacji miejskiej, albo w innych charakterze.  

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj Praca to nie wszystko. Rekrutujący Ukraińców jak psycholodzy i agenci nieruchomości.

Szkolenie, umowa o pracę i pakiet socjalny

"W związku z trwającą zza wschodnią granicą wojną i napływem obywateli Ukrainy m.in. do Poznania, jesteśmy gotowi zatrudnić osoby posiadające uprawnienia do prowadzenia tramwajów lub autobusów oraz pracowników zaplecza technicznego (mechanik samochodowy, elektromonter)" - czytamy na profilu facebookowym MPK Poznań. 

Spółka dodaje, że w najbliższym czasie organizowane będą kursy na pozwolenie do kierowania tramwajem z gwarancją zatrudnienia dedykowane właśnie obywatelom Ukrainy. W zajęciach będą brali udział również tłumacze. 

"Oferujemy umowę o pracę, pakiet socjalny oraz preferencyjne warunki korzystania z usług własnych. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 61 839 61 62" - informuje spółka. 

Polska otwiera rynek pracy dla Ukraińców

Podczas dzisiejszej (17 marca 2022 r.) konferencji prasowej, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zakomunikowała, że Polska otwiera rynek pracy dla obywateli Ukrainy

Zaznaczyła, że nasz kraj może sobie na to pozwolić, ponieważ bezrobocie utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie.

"Wprowadzamy udogodnienia dla obywateli Ukrainy, aby mogli podjąć pracę" - powiedziała minister, dodając, że Ukraińcy mogą rejestrować się w urzędach pracy, bo mimo że polski rynek pracy będzie otwarty, to w wielu przypadkach potrzebne będzie przekwalifikowanie zawodowe tych osób. "Możliwość zarejestrowania w urzędach pracy daje jeszcze szerszą możliwość aktywizacji zawodowej" - wyjaśniła.

Przypomniała, że ustawa o pomocy dla uchodźców z Ukrainy daje jej obywatelom możliwość legalnego pobytu w Polsce.

"Ten legalny pobyt jest związany także z dostępem do rynku pracy" - podkreśliła.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MPK Poznań oferuje pracę obywatelom Ukrainy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA