PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Można zarobić 40 proc. więcej. Wystarczy darmowe szkolenie

  • km
  • 8 lip 2022 10:27

Kobiety z Ukrainy, które po 24 lutego trafiły do Polski, coraz częściej decydują się na przekwalifikowanie. Aktywnie działają również agencje specjalizujące się na zatrudnieniu obcokrajowców. Gremi Personal, międzynarodowa agencja zatrudnienia - otworzyła ośrodek szkoleniowy dla operatorów wózków widłowych dający uprawnienia UDT, w którym kobiety mogą kształcić się za darmo.

Można zarobić 40 proc. więcej. Wystarczy darmowe szkolenie
Pojawienie się nowych wykwalifikowanych operatorów wózków widłowych pozwoli uzupełnić braki kadrowe przede wszystkim w zakładach logistycznych (fot. Shutterstock)
REKLAMA

- Już przed wojną Barometr Zawodów Ministerstwa Pracy wskazywał na duże braki w niektórych zawodach, co wojna tylko pogłębiła. Nasza agencja dostarcza pracowników dużym pracodawcom, szczególnie dotkliwy brak odczuliśmy w branży magazynowo-logistycznej - chodzi o operatorów wózków widłowych. Ten zawód mogą wykonywać jedynie specjaliści mający uprawnienia UDT – wyjaśnia Damian Guzman, zastępca dyrektora generalnego Gremi Personal. 

Wspólnie z ośrodkiem szkolenia kadr „Odeka" w Bydgoszczy agencja otworzyła ośrodek szkoleniowy, gdzie można zdobyć zawód operatora wózka widłowego. Szkoła dla kobiet jest bezpłatna. Aby zapewnić maksymalny komfort uczniom zapewnia się zakwaterowanie na czas szkolenia oraz wsparcie dwujęzycznego koordynatora. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zobacz: Znaleźli sposób, by Ukrainki zarabiały w Polsce 40 proc. więcej

- Zarobki w tym zawodzie są o 40 proc. większe niż w przypadku pracy niewykwalifikowanej, więc powoli kobiety zaczynają się zgłaszać. W pierwszych dwóch grupach szkoleniowych byli sami mężczyźni, za to w trzeciej, która zaczyna kurs w drugiej połowie lipca, już mamy 3 kobiety z Ukrainy i liczymy na więcej. Stała praca z pewnymi zarobkami w deficytowym zawodzie jest lepsza niż dorywcze prace – a takie dotąd wykonują głównie Ukrainki w Polsce, szczególnie teraz, w sezonie turystycznym – mówi Damian Guzman.  

Pojawienie się nowych wykwalifikowanych operatorów wózków widłowych z certyfikatem UDT pozwoli uzupełnić braki kadrowe przede wszystkim w zakładach logistycznych, ale też branży spożywczej, w przemyśle lekkim oraz wielu innych branżach, zwłaszcza w szczycie sezonu. 

Przeczytaj: Będziemy mieli spory problem z Ukrainkami. Już widać, co się dzieje

Rząd w ostatnio podpisanej nowelizacji specustawy dodatkowo uszczelnił rynek pracy. Skończyła się także kompensacja dla osób, które goszczą u siebie uchodźców wojennych - szukają teraz pracy, najlepiej z zakwaterowaniem. 

Nowe przepisy regulują m. in. kwestie pobytowe, dotyczą nauki języka polskiego, edukacji dzieci ukraińskich, pomocy dzieciom z niepełnosprawnościami oraz uszczegóławiają kwestie przyznawania świadczeń społecznych – wszystko po to, żeby ludzie przybyli z kraju ogarniętego wojną mogli uczciwie zarabiać na własne utrzymanie. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Można zarobić 40 proc. więcej. Wystarczy darmowe szkolenie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA