Możemy się spodziewać nawet 36 tys. nowych miejsc pracy w Polsce

To będzie dobry rok pod względem bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce. - Pracujemy nad 174 nowymi projektami BIZ - mówi Iwona Chojnowska-Haponik, dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych w PAIiIZ.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Możemy się spodziewać nawet 36 tys. nowych miejsc pracy w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

12 sie 2014 15:58


- Jeżeli wszystkie projekty nad którymi pracuje obecnie PAIiIZ zostaną zrealizowane, ich łączna wartość sięgnie 3,2 mld euro, a ich efektem będzie powstanie około 36 tysięcy nowych miejsc pracy - mówi dla portalu wnp.pl Iwona Chojnowska-Haponik.

Jej zdaniem, to będzie mieszanka, zarówno projektów inwestycji produkcyjnych, jak i w sektorze usług, w tym badawczo-rozwojowych.

Dyrektor przypomina również, że międzyresortowy zespół ds. inwestycji o szczególnym znaczeniu dla gospodarki polskiej podjął w ubiegłym tygodniu decyzję o wsparciu sześciu projektów z branży nowoczesnych usług biznesowych i działalności badawczo-rozwojowej.

Jedną z pierwszych polskich firm, która skorzystała z tego programu i uzyskała dofinansowanie na nowotworzone miejsca pracy (50), jest Smart Commerce z Wrocławia. Projekt zakłada utworzenie centrum technologicznego w tym mieście.

Dofinansowanie uzyskała też firma amerykańska MoneyGram, realizujące przekazy pieniężne (największy konkurent Western Union), która otworzy w Warszawie centrum usług wspólnych i zatrudni w pierwszym etapie ponad 550 osób.

Beneficjentem został także producent z sektora motoryzacyjnego obecny w Polsce - TRW, który zdecydował się otworzyć w Bielsku-Białej centrum B+R, tworząc ponad 500 nowych, wysokokwalifikowanych miejsc pracy.

Więcej czytaj na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.