Moskwa: Ok. 3 tys. urzędników straci pracę

Merostwo Moskwy podjęło decyzję o redukcji o 30 proc. liczby pracowników państwowych miasta. Do 1 lipca ma zostać zwolnionych około 3 tysięcy ludzi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Moskwa: Ok. 3 tys. urzędników straci pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

18 mar 2015 8:54


Mer Siergiej Sobianin uściślił, że chodzi nie tylko o wakaty, lecz o realnie pracujących obecnie urzędników. "Przeanalizowaliśmy sytuację w każdym departamencie, komitecie, wykaz etatów wszystkich struktur. Wyniki tej analizy pokazały możliwość zredukowania liczby zatrudnionych na etatach urzędników mniej więcej o 30 procent. To największa redukcja od czasów pieriestrojki" - powiedział mer Moskwy.

Sobianin zapowiedział także redukcję wynagrodzeń tych urzędników, którzy pozostaną na etatach, w tym i swojego uposażenia. Pensja mera ma zostać obniżona o 10 proc.

Na początku marca prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o obniżeniu do końca roku pensji własnej oraz wysokiej rangi urzędników, w tym premiera Dmitrija Miedwiediewa. "Jest to decyzja o charakterze tymczasowym, wywołana obecną koniunkturą gospodarczą. Jeśli nie zmieni się ona w sposób istotny, to termin zostanie przedłużony, a jeśli będą zmiany na lepsze, to nie będzie podstaw do przedłużenia" - powiedział radiu "Goworit Moskwa" rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.