Morawiecki w Davos: Globalny biznes chce inwestować w Polsce

• Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki rozmawiał w Davos przedstawicielami największych światowych korporacji o inwestycjach w Polsce.
• Jego zdaniem światowy biznes jest zainteresowany inwestowaniem nad Wisłą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Morawiecki w Davos: Globalny biznes chce inwestować w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 sty 2016 8:27


Morawiecki w Davos odbył serię spotkań m.in. z komisarzami unijnymi.

- Rozmawiałem m.in. z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem na temat deregulacji, na temat jednolitego rynku europejskiego, na temat wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw, ale również digitalizacji, co jest ważne na unijnej agendzie. Rozmawiałem również z Jonathanem Hillem, komisarzem, który zajmuje się m.in. unią rynków kapitałowych, tematem dla nas ważnym - powiedział.

- Chcemy stworzyć jak najlepsze warunki dla naszych małych i średnich firm. Powiedziałem komisarzowi Hillowi, że w ostatnim czasie rejestrujemy coraz więcej przypadków, w których polskie firmy są dyskryminowane w handlu w krajach tzw. starej Unii Europejskiej, ponieważ stają się na tyle istotnym graczem zachodniej części naszego kontynentu, że niektórym to doskwiera i usiłują blokować konkurencję - dodał.

Jak powiedział, tematem rozmów w Davos jest też przyszłość rynku pracy.

- Nawet jednym z emblematów Davos jest robot. Jak rozumiem, prowadzący to forum chcieli tym samym pobudzić uczestników do myślenia, jak świat będzie wyglądał wtedy, gdy znaczną ilość pracy będą za nas wykonywać maszyny, roboty, komputery. Oprócz dzisiejszych wyzwań geopolitycznych, militarnych, wyzwań bezpieczeństwa, musimy wziąć pod uwagę to wielkie wzywanie przyszłości. Świat musi coraz więcej myśleć o tym, jak solidarnościowo podchodzić do tego tematu - zaznaczył.

3,5 tys. stworzonych miejsc pracy

W Davos Morawiecki spotkał się również z komisarzem UE ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa Guentherem Oettingerem.

- Komisarz obiecał przyjechać do Polski, by rozmawiać na tematy gospodarcze, które leżą w jego kompetencjach. Wyraził duże zainteresowanie naszymi planami gospodarczymi, planami inwestycyjnymi - zaznaczył.

Morawiecki odbył też krótką rozmowę z komisarzem UE ds. polityki sąsiedztwa Johannesem Hahnem, która dotyczyła m.in. Ukrainy.

- Rozmawiałem trochę o doświadczeniach Polski wsparcia dla instytucji ukraińskich. To ważne, żeby Ukraina teraz doskonaliła swoje instytucje, w czym Polska ma bardzo dobre doświadczenia - zaznaczył wicepremier.

Dodał, że spotkał się również z prezesami największych światowych korporacji, z którymi rozmawiał o inwestycjach w Polsce - tych, które zostały już zrealizowane, ale także o nowych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.