MoneyGram zwiększa zatrudnienie w Global Business Center w Warszawie

- MoneyGram zamierza zatrudnić kolejnych 100 osób w swoim Global Business Center (GBC) w Warszawie w tym roku, a do końca 2016 r. zatrudnienie wzrośnie do ok. 800 osób - poinformował wiceprezes i szef polskiego biura firmy Andrzej Wilk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

MoneyGram zwiększa zatrudnienie w Global Business Center w Warszawie

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

16 cze 2015 13:03


- Prawdopodobnie do końca 2016 r. osiągniemy zatrudnienie ok. 800 osób, w tej chwili prowadzimy rekrutację na ok. 50 osób - powiedział Wilk podczas konferencji prasowej.

Obecnie w GBC w Warszawie pracuje 560 osób. W wyścigu o lokalizację centrum, Polska wygrała z Irlandią, Czechami i Bułgarią. Dziś jedna czwarta wszystkich pracowników firmy na świecie pracuje w Warszawie. MoneyGram planuje jeszcze w tym roku zwiększyć liczbę etatów w warszawskim centrum o kolejne 15 proc.

– Wybraliśmy Warszawę, ze względu na dostęp do wielokulturowej, dobrze wykształconej kadry, przyjazne dla inwestorów zagranicznych środowisko biznesowe i dobrą sytuację ekonomiczną – mówi Pam Patsley, prezes MoneyGram.

– Dziś obsługa operacyjna biznesu MoneyGram jest zlokalizowana w Warszawie, stąd koordynowane są kluczowe procesy. Tu również powstają nowe, innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że nasze usługi dla klientów z ponad 200 krajów świata świadczone są coraz bardziej nowocześnie i wydajnie. Dotyczy to np. rozwoju kanałów zdalnych, jak przekazy z wykorzystaniem samoobsługowych kiosków i smartfonów, które są dla nas dziś naszym strategicznym priorytetem – podkreśla Pam Patsley.

W pierwszym kwartale 2015 roku udział przekazów pieniężnych realizowanych przez klientów MoneyGram z wykorzystaniem kanałów samoobsługowych wyniósł 11 proc. Firma chce, aby do 2017 roku wynosił on miedzy 15 a 20 proc.

Global Business Center firmy zatrudnia dziś ponad 550 osób, 10 proc. więcej, niż planowano w momencie jego otwarcia w styczniu 2015 r. W najbliższych miesiącach powstanie tu kolejne 100 etatów. Docelowo zespół ma liczyć 800 osób do końca 2016 r.

Pracownicy centrum obsługują agentów i klientów MoneyGram we wszystkich strefach czasowych, posługując się 24 językami (w tym m.in. arabskim, greckim, hindi, koreańskim, mandaryńskim, swahili, tureckim, urdu czy wietnamskim). Aż 30 proc. zespołu to obcokrajowcy, reprezentujący 39 narodowości. Spośród nich najliczniejszymi grupami są Hiszpanie, Włosi i Egipcjanie.

– Wielokulturowość naszego centrum dowodzi, że Warszawa jest dziś atrakcyjnym rynkiem pracy nie tylko dla Polaków, ale również dla obcokrajowców. Niektórzy z nich przyjechali do Polski specjalnie dla pracy w MoneyGram – mówi Andrzej Wilk.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.