×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Młodzi zdradzili cechy dobrego pracodawcy. "Gra w otwarte karty"

Przyjazna atmosfera, zdobycie doświadczenia zawodowego oraz poczucie sensu pracy - to trzy elementy, które obecnie mają największe znaczenie dla młodych ludzi.

Młodzi zdradzili cechy dobrego pracodawcy. "Gra w otwarte karty"
Młode osoby cenią zrównoważone podejście do podziału pomiędzy pracą a życiem prywatnym. (Fot. shutterstock)
REKLAMA
  • Firma doradcza PwC, Well.HR i Absolvent Consulting opublikowały wyniki raportu „Młodzi Polacy na rynku pracy w nowej normalności”.
  • Wynika z niego, że zamieszanie związane z koronawirusem spowodowało przewartościowanie zawodowych priorytetów u młodych ludzi.
  • Wysokie wynagrodzenie schodzi na dalszy plan. Na znaczeniu nabiera work-life balance oraz możliwość pracy w doświadczonym zespole i z szefem, który jest autorytetem.

Z badania z kwietnia 2020 r. wynika, że - mając do wyboru stabilne zatrudnienie w firmie lub pracę na własny rachunek - zdecydowana większość, bo aż 81,5 proc. respondentów, wybrała pierwsze rozwiązanie. Wraz z wiekiem znaczenia nabiera także rodzaj umowy z pracodawcą – tę o pracę jako preferowaną formę zatrudnienia wskazało 55 proc. osób poniżej 20. roku życia i 84 proc. respondentów powyżej 25 lat.

Młode osoby cenią sobie także zrównoważone podejście do podziału pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Respondenci, postawieni przed wyborem między work-life balance a wysokimi zarobkami, w większości wybrali work-life balance (59 proc. do 40 proc.).

- Młode pokolenie ceni transparentność i "grę w otwarte karty". Ważne jest dla nich zwłaszcza czytelne komunikowanie wynagrodzeń, jasno określone zasady współpracy i dobre warunki do rozwoju. Wbrew obiegowym opiniom, "zetki" nie szukają w pracy szefa, który będzie ich kumplem, ale takiego, który stanie się dla nich autorytetem. Za szansę do rozwoju uważają m.in. częsty feedback. Lubią różnorodne wiekowo organizacje, bo mają świadomość, że mogą się wiele nauczyć od bardziej doświadczonych kolegów – mówi Joanna Kotzian, współzałożycielka Well.HR.

Dobra atmosfera to podstawa

Na co zwracają uwagę młodzi, gdy szukają pracy? Prawie wszyscy sprawdzają profil działania firmy oraz poziom wynagrodzenia, a 78 proc. kandydatów – ofertę benefitów.

86 proc. sprawdza opinie na temat pracodawcy w internecie, w porównaniu z 72 proc. osób odwiedzających stronę kariera i 71 proc. pytających o opinię znajomych. Natomiast profile pracodawców w mediach społecznościowych sprawdza niemal 60 proc. uczestników badania. Dla prawie 70 proc. badanych ważne są wartości firmy oraz jej wizja i misja.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Młodzi zdradzili cechy dobrego pracodawcy. "Gra w otwarte karty"
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA