Młodzi przedsiębiorcy dostaną zniżki

Powiat nyski uruchomił Kartę Młodego Przedsiębiorcy, w ramach której osoby do 30 roku życia prowadzące firmy na terenie powiatu mogą liczyć na zniżki oferowane przez innych przedsiębiorców, banki czy samorządy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzi przedsiębiorcy dostaną zniżki

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 lis 2013 8:24


Do grupy firm oferujących zniżki młodym przedsiębiorcom przystąpiło na początek 25 podmiotów, wśród których są biura księgowe, banki, markety budowlane, salon fryzjerski, warsztat i hurtownia  motoryzacyjna, a także dwa lokalne samorządy - gminy Otmuchów i Głubczyce - oraz firma Microsoft. Rzecznik powiatu nyskiego Edyta Bednarska-Kolbiarz podała jednak PAP, że kolejnych kilkadziesiąt  podmiotów już zadeklarowała chęć przystąpienia do grupy oferujących rabaty lub darmową pomoc młodym biznesmenom.

 W pakiecie zniżek oferowanych obecnie młodym przedsiębiorcom są m.in.: 30-40-procentowe rabaty na obsługę księgową w pierwszych miesiącach działalności, bezpłatne doradztwo, pomoc w przygotowaniu  biznesplanu czy przy rejestrowaniu firm oraz wyborze formy opodatkowania. Młodzi przedsiębiorcy mogą też liczyć na zniżkowe pakiety reklamowe, zniżki w marketach budowlanych, darmowy rachunek  bankowy przez pół roku, tańszą wymianę opon czy usługi mechanika.

 Samorządy zaoferowały obniżenie stawki podatku od nieruchomości, wprowadzenie ulg inwestycyjnych, pomoc w lokalizacji inwestycji czy bezpłatny dostęp do pomieszczeń na prowadzenie szkoleń, a  partner strategiczny projektu - firma Microsoft - darmowy dostęp do określonego oprogramowania i usług.

 Dyrektor ds. odpowiedzialności społecznej Microsoft Polska Marek Kosycarz poinformował, że program Karta Młodego Przedsiębiorcy będzie też promowany w ramach globalnej inicjatywy Microsoft  YouthSpark. Dodał, że firma zdecydowała się przystąpić do projektu m.in. dlatego, że to akcja społeczna i że może być skuteczna.

 Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie Kordian Kolbiarz wyjaśnił, że program Karta Młodego Przedsiębiorcy adresowany jest do osób do 30 roku życia prowadzących działalność gospodarczą lub  planujących podjęcie działalności na podstawie dotacji przyznanej z urzędu pracy lub pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego na terenie powiatu nyskiego.

 Program jest odpowiedzią powiatu nyskiego na problemy związane z sytuacją na rynku pracy i depopulacją. Starosta nyski Adam Fujarczuk podał, że na pięciu młodych ludzi opuszczających Opolszczyznę   na stałe, aż trzech to mieszkańcy powiatu nyskiego. Ucieczka ta jest konsekwencją braku perspektyw zawodowych i społecznych, dlatego samorząd powiatowy chce wdrażać działania sprzyjające rozwojowi  przedsiębiorczości, takie właśnie jak Karta Młodego Przedsiębiorcy - mówił.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.